+

Prozatím není možné hlasovat.


Daria Hvizdalova

V pouhých 25 letech Daria zažila život v Rusku, Finsku a Švédsku, a jen za 4 roky v Česku dosahla neuvěřitelných úspěchu. Daria založila a vede JHV Solutions, konzultační a vývojový spin-off JHV, českého lídra v průmyslové automatizaci kterému patří takové projekty, jako robotická hospoda Cyberdog ve spolupráci s Davidem Černým nebo titul EY Technologický podnikatel roku. V její spinoffu hledají způsoby, jak automatizovat výrobní procesy rychleji, levněji a efektivněji s použitím nejmodernějších technologii. V rámci oboru Daria taky zastřešuje založení prvního regionálního Talentcentra Průmyslu 4.0, vzdělávacího centra pro mládež se zájmem o průmysl a robotiku. V minulosti Daria byla členem GoodAI, známe pražské společnosti, kde budovala AI ekosystém ve střední a východní Evropě prostřednictvím různých aktivit, přednášek, akcí a projektů jak pro výzkum, tak pro podniky - např. General AI Challenge, mezinárodní soutěže s 5 miliony dolarů v cenách. Má za sebou již dvě přednášky na TEDx a byla místním předsedou HLAI 2018, největší světové akademické multi-konferenci zaměřené na podporu vytváření pokročilé uměle inteligenci. Daria absolvovala prestižní mezinárodní magisterský program CEMS, a po stáži na belgické pobočce poradenské společnosti McKinsey se vrátila do Česká s jedinečnou kombinaci obchodních a technických znalostí. Její vedlejším zájmem jsou vzdělávací technologie a propojení základního výzkumu a podnikání, čemuž se věnuje v NF Neuron, české nadaci na podporu vědy. Teď ale má před sebou novou výzvu - kombinace roli matky a všech výše uvedených aktivit 🙂

+

Prozatím není možné hlasovat.


Kamila Paličková

Jako samoživitelka zcela bez prostředků a zázemí vybudovala společnost F&P Consulting a.s. zabývající se finančním a investičním poradenstvím. Dnes pro ni pracuje více než 400 lidí. Od počátku věnovala zvýšenou pozornost tématům firemní kultury, hodnot a byznys etiky, jejichž vysoký standard pro ni byl podmínkou pro setrvání v oboru s obecně nepříliš pozitivní pověstí. V roce 2018 prodala 50% do investiční skupiny C2H za několik desítek milionů Kč s cílem další expanze. Společnost nově působí pod značkou AIDO a Kamila ji nadále řídí. Vzhledem ke svému zájmu o trvale udržitelný rozvoj, ekologii a přírodu přivedla do ČR značku prvotřídních finských ekologických dětských plen Muumi Baby a hygienických potřeb pro ženy VUOKKOSET. Miluje zvířata a trápí jí aktuální masové vymírání druhů pro celém světě. Založila proto v tomto roce projekt Redline expedition, který je pro ni srdeční záležitostí. Ten by měl pomoci kriticky ohrožených druhům zvířat po celém světě před vyhynutím. Jak sama říká, chce být změnou, kterou chce sama ve světě vidět.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Jana Najbrtová

Jana založila ve svých 24 letech neziskovou organizaci pečující o duševní a fyzické zdraví seniorů skrze bezplatné aktivity, které jim poskytuje nebo zašťiťuje po celé republice a na Slovensku. V průběhu let dala dohromady přes 70 dobrovolníků, kteří seniorům pravidělně nabízí všemožné cvičení, jazykové a vzdělávací kurzy, pobyty, semináře, workshopy, posezení s psychology, lékaři nebo právníky. Dala dohromady profíky z mnoha oborů s ve své Lektorské Akademii začala školit dobrovolníky své i z jiných organizací pro práci se seniory, aby všude kam přijdou, dostali to nejlepší. Aby lidé, kteří s nimi pracují věděli co se opravdu ve stáří děje na fyzické, mentální, emocionální i duševní úrovni, mohli jim s laskavostí naslouchat a opravdu pomoct. Tento rok k tomu přidala agenturu, která seniorům zajišťuje možnost férového přivýdělku a nabízí jim tak práci modelek, konzultantů, dobrovolníku nebo hlídacích babiček. Svým neskutečně lidským přístupem a obrovským srdcem je inspirací nejen svým vrstevníkům, ale nám všem. Lidé jako je Jana by měli být vidět.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Zuzana Krejčí

Úspěšná, zajímavá a krásná. Zuzana Krejčí, majitelka kosmetické značky Havlíkova přírodní apotéka. Firmu vybudovala z ničeho, dnes o ní mají zájem světové nadnárodní koncerny. Před 5 lety otevřela svůj první obchod v shopping centru v Liberci pouze s jediným produktem, všichni se jí smáli. Dnes jí obdivují. Její firma je vážená. Produkty Havlíkovy přírodní apotéky se dnes prodávají v 16 kamenných obchodech v Česku a na Slovensku. Svým zákaznicím Zuzana říká „Jsi krásná a jedinečná i bez kosmetiky, protože ses taková narodila“. Podle ní je totiž nesmírně důležité najít sebelásku a už ji nikdy neztratit. Při recepturách Zuzana čerpá ze starých archivů od vyhlášeného českého lékárníka Karla Havlíka. Ten byl přesvědčen, že síla přírody je ta největší. Receptury pocházejí až ze 17.století, ale jsou samozřejmě přizpůsobeny moderní době. Kosmetika Havlíkovy přírodní apotéky je přírodní je a navíc v biokvalitě. Každý produkt je jedinečný. Zuzana například vyvinula jedinečnou Pečující a čistící ranní masku a tím naučila ženy v Česku a na Slovensku používat masku ráno a rozzářila tak jejich tváře.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Marcela Hrubošová

Vzdala se vysoké kariéry v korporátní sféře (ředitelka úseku vymáhání pohledávek v bance), a místo, aby lidi vymáhala, tak je vzdělává na finanční gramotnost a finanční gramotnost v podnikání. Učí děti od předškoláků až po seniory. Podporuje maminky na MD a učí je rozjet vlastní prosperující podnikání a uspět. Lidskou formou píše knihy o financích a podnikání, a snaží se populárně naučnou literaturou oslovit širokou veřejnost. Pro sociálně slabší a ekonomicky handicapované lidi/skupiny předává učení prostřednictvím Nadačního fondu Kuřátka Pípo, který před 3 lety založila, a kterému také předsedá. Svým učením pomáhá lidem žít šťastný, naplněný život v hojnosti a hlavně bez dluhů. Za svou podnikatelskou činnost v oblasti vzdělávání byla v roce 2018 oceněna 2.místem v soutěži ŽIVNOSTNÍK ROKU 2018 za Zlínský kraj.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Lenka Mynářová

Lenka je neuvěřitelnou ženou českého byznysu. Členkou představenstva Nafigate Corporation, majitelkou výzkumné agentury DATAMAR. Je obdivuhodnou osobností - Shodneme se na tom i s řadou odborníků z byznysu, přináší neskutečnou energii do nové oblasti podnikání, které kloubí ekonomiku s ekologií - tedy do nové oblasti cirkulární ekonomiky. Je ženou s neuvěřitelným rozhledem s obdivuhodnou hloubkou znalostí od sociologických průzkumů až po nanotechnologie, kterým se věnuje dnes. Byla oceněna manažerkou roku v oblasti ekologického přínosu, stojí za nejnadějnější technologií výroby bioplastů z odpadních olejů na globální úrovni. V současnosti vede projekty v oblasti marketingu, brand managementu a strategie firem ve střední a východní Evropě. Specializuje se na oblast CRM, brand management a marketing vědy a výzkumu. Je majitelkou společnosti DATAMAR (Člen ESOMAR, člen České marketingové společnosti). Podílela se na zpracování firemních strategií řady významných společností - Vítkovice Machinery Group, Bochemie Group, Elmarco a. s., Český rozhlas, IT cluster, Národní strojírenský klastr, VŠB-TUO, People Management Forum a dalších. Je vedoucí odborného týmu projektu Svět techniky - Science and Technology Centra v Ostravě. Je matkou a zároveň vychovala děti, které nebyly její vlastní. Je mým vzorem, inspirací, zdrojem energie a mysím, že by stálo za to se zeptat na názor i jejího syna Ondřeje Mynáře, ředitele firmy Nafigate Cosmetics.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Jitka Svobodová

Paní Jitka Svobodová podniká již 15 let. Ve svých 30 letech,po porodu třetího syna, se nebála osamostatnit a splnila si sen - otevřela si svůj vlastní salon. Cesta k němu nebyla ovšem snadná, paní Svobodová si salon budovala sama, s rekonstrukcí prostor ze 30. let minulého století jí pomáhal její manžel. Její úspěch a úspěch jejího salonu je, věřím, díky jejímu přístupu, životní filozofii. Cvičí tai-či, nabíjí se v přírodě, raduje se z maličkostí, které jsou kolem nás, v jejím salonu jsou neustále čerstvé květiny. Je matkou 3 dospělých synů a celý život žije s jedním mužem, se kterým je šťastná. Vyzařuje z ní krásná energie, stále je milá, usměvavá a to nejen ke klientům, ale i ke svým o generaci mladším zaměstnankyním. Těm přátelskou formou předává své zkušenosti, své know-how, podporuje je při soutěžích, kterých se sama řadu let účastní a několikrát již se stala kadeřnicí roku. Řídí se tím, že každá žena je krásná, a tak ke každé ženě přistupuje.

+

Prozatím není možné hlasovat.


KLÁRA ŠUGÁRKOVÁ

Klára je marketingová koordinátorka v Tonaku. Sympatická, usměvavá, pracovitá. Náplní jejího života se stala práce pro Tonak a propagace nádherných klobouků, které nosí i v osobním životě. Nominaci si zaslouží za energii, kterou předává a za nápady, kterými inspiruje.  

+

Prozatím není možné hlasovat.


Jana Laštovka

Jana je umělkyní celým svým srdcem, ale také důkazem toho, že i lidé od kumštu mohou mít obchodního ducha. Je totiž zakladatelkou internetové galerie s uměním Young Real Art, která pomáhá prorazit mladým talentovaným umělcům a veřejnosti, která obdivuje umění a ráda by se jím obklopila i ve svých domovech, zpřístupňuje kvalitní tvorbu navíc za dostupné ceny.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Eva Bernardová

Eva již dlouhé roku provozuje eshop elepek.cz , specializije se na bezlepkové produkty. Je členkou asociace výživových poradců a proto také provozuje poradnu pro lidi s potravinovým omezením. Je milá a obětavá.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Helena Harabinová

Helena je žena, výjimečná nejen svým šarmem, ale též svojí pílí, pracovitostí a citem pro krásu. Je to cílevědomá žena, která si jde za svým snem dokud ho nepromění v realitu.


+

Prozatím není možné hlasovat.


Miluše Smékalová

Moje sestra si vzala mě a bratra ve svých 23 letech do pěstounské péče a tím si kompletně převrátila život. Nijak zvlášť jsme jí vše neusnadňovali měla s námi dost starostí a problémů hlavně se mnou. Ale pomohla mi  a ukázala mi cestu, kterou bych měla jít abych mohla žít normální spokojený život a k těm všem starostem se jí před 2 lety narodil krásný syn. Vše udělala aniž by cokoliv od toho čekala a aniž by věděla do čeho jde je to matka s velkým M. A jsem jí nesmírně vděčná zato, co pro nás udělala a stále dělá a že nám je vždy velkou oporou.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Eva Businská

Návrh nominovat moji maminku do Vaší soutěže, kterou každým rokem sleduji a vždy si u ní zaslzím a některé ženy mě svými činy dojmou a byť je neznám, moc si jich vážím, přišel od mého 11letého syna Honzíka. Ze své babičky - mojí maminky odmalička cítí tu nejkrásnější bytost na světě. To moje maminka totiž skutečně je. A vlastně nejkrásnější pochvala, kterou mi kdy můj syn řekl, byla: "Maminko, ty jsi hodná jako babička Evička." Moje maminka žije velmi skromně, chová se kamarádsky, už jako dítě se musela starat o domácnost a o svého mladšího bratra. V mém dětství jí moji kamarádi a kamarádky trhali kytky, pro které jsme lezli přes ploty. Nikdy v životě nebyla u moře, nikdy neletěla letadlem, nechodí po kosmetikách, salonech krásy, nejezdí na dovolené,... Ale je šťastná. A šťastnou ji činí její děti a dnes již především její 4 vnoučata a pejsek, kterého zachránila, a kočičky, kterým pomáhá a chrání je od zlých lidí ve vesnici, kteří je tráví. Vždy má pro každého vlídné slovo a pomocnou ruku. Pro mě a moji sestru vždy byla bezva kamarádkou a stejně tak funguje i pro svá vnoučata. Chci jí tímto se svým synem říct, jak moc ji obdivujeme, jak moc jsme rádi, že ji máme.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Pavlína Machačová

Pavlína je moje úžasná manželka, máma naší dcerky a k tomu studuje dálkové vysokou školu. Ona sama to v dětství neměla jednoduché, tatínek byl závislý na alkoholu a maminka psychicky nemocná. Pavlína je žena, která umí podpořit druhé, povzbudit je a být jim oporou v těžkých chvílích. Věřím, že je inspirativní pro ženy kolem ní.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Michaela Duffková

Přiznat světu, že máte problém s alkoholem, vyžaduje obrovskou odvahu. Míša ji v sobě našla. Na svém blogu Zápisník alkoholičky se svěřuje se svou zkušeností a jde příkladem všem, kteří se se závislostí na alkoholu také rozhodli bojovat a získat zpět kontrolu nad svým životem. Obrovský respekt!

+

Prozatím není možné hlasovat.


Šárka Holakovská

Nominuji svojí maminku, protože život bez ní si neumím představit. Skvěla kamarádka, vrba a pomocník se vším všudy, i když sama v životě štěstí moc neměla o zdraví ani nemluvím.... Přihlašuji jí, protože si titul Žena roku zaslouží a nejen roku, ale žena století.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Jana Marková

Jsem obyčejná ženská se srdcem na dlani a dala jsem ho nejen svým dětem, ale i kamarádům a zákazníkům, kde pracuji. Hodně jsem si prožila a za dva roky jsem se musela postarat o tři děti a zvladla jsem to a jsem na to pyšná. A můžu říct, že to nebyla procházka růžovym sadem - dřít v práci, starat se o rodinu a všechno zaplatit, aby jsme měly střechu nad hlavou. Tohle naučí jen život a já si to prožila i užila.... Jak říkam jsem obyčejná ženská, přátelská, milující a bojovnice jelikož tenhle život jsem si musela vybojovat a hlavně sama.... 🙂

+

Prozatím není možné hlasovat.


Pavlína Kravcivová

Od 17 let jsem na psychiatrii, ve 20 mi byla diagnostikována bipolárni afektivní porucha. Mám za sebou deprese, mánie, psychózy, úzkosti, dvoje elektrošoky a pokus o sebevraždu. Ráda bych, aby lidé měli větší povědomí o psychických problémech a aby se nebáli v případě potíží navštívit psychiatra. Sama se snažím žít jako normální člověk, i když jsem dost handicapovaná.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Petra Chovanečková

Petra vychovává sama tři děti, je moc hodná maminka, milá, pracovitá a všechny ženské práce zvládá na 1*.  Je krásná. Je ŽENA!

+

Prozatím není možné hlasovat.


Kateřina Kaláb

Kateřina je má skvělá a úžasná sestra. Založila a vlastní oděvní značku ByKK. Ráda pomáhá ostatním a baví mne,  jak při sousedských slavnostech neváhá zapojit se - vyzdobí salon, kde pracuje a s úsměvem kolemjdoucím rozlévá domácí limonádu. Je také skvělá teta a mé děti - svoji neteř a synovce, bere na výlety a za zážitky, které oba milují.


+

Prozatím není možné hlasovat.


Libuše Pelikánová

Libuška je výjimečnou směsí inteligence, krásy a všeobjímající lásky. Je největším srdcem organizace Fousky z.s., kde pečuje ve dne, v noci o opuštěné a nemocné kočičky. Dala život a šanci tam, kde se zdálo, že není pomoci. Celý svůj život věnovala týraným kočičkám. Každé zvíře, které se jí dostane do rukou rozkvete. Ukazuje nám všem, že svět může být krásnějším místem a že tam, kde je láska jde vše. Obdivujeme její čest, pravdomluvnost, pilnost a profesionalitu. Když něco dělá, stojí to za to. Když je potřeba vstává i v noci, aby dala kočičkám léky. O víkendech někdo odpočívá, Libuška pracuje na tom, aby byly kočičky šťastné. Nejkrásnější na tom všem je, že to dělá zadarmo. Libušce se povedlo přivést mnoho lidí na cestu pomoci potřebným. Své aktivity rozšířila i na pomoc lidem ve finanční nouzi, kteří jsou majiteli zvířat. S každým má soucit a snaží se pomoc. Je to mladá žena, která zachránila stovky kočiček a změnila jejich život i přes cenu vlastního pohodlí. Učí lidi sebelásky, pokory a vděčnosti. Libuška dokazuje, že svět může být lepší stejně tak, jako my lidé. Je to Kočičí anděl na této zemi.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Iva Říhová a Martina Wojtylová Opava

Iva Říhová a Martina Wojtylová Opava jsou kamarádky, které spojuje profese, zájmy a také touha pomáhat, být prospěšné. Společně založily nadační fond La Vida Loca, který spravuje projekt Život v kufříku, jež drží patronát nad novorozenci, o něž rodiče nejeví zájem. Projekt zajišťuje těmto již v porodnici osiřelým dětičkám tzv. vzpomínkové kufříky, v nichž jsou jim schraňovány ty nejdůležitější zprávy, momenty a detaily z doby jejich narození - fotoalba s fotografiemi jak dětí, tak i pečujících sestřiček, památníček se záznamy o miminku, otisky ručiček a nožiček. V kufříku nechybí ani ručně vyráběná hračka, první dudlík atd. Novorozeňátka tak "odcházejí"  z porodnice  vybaveni kufříkem na svou další cestu. Více na www.nflavida.org.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Hana Kadlecová

Hanka je matkou Martínka, který se narodil s Ichtyózou (nadměrné vysychání a odlupování kůže) a společně s manželem zakladatelkou neziskové organizace Spolek Ichtyóza (odkaz www.ichtyoza.cz ). Pomáhají shánět dětem s Ichtyózou speciální krémy, kterých každé dítě spotřebuje cca 7kg za měsíc. Dělají osvěty ve školkách a školách mezi dětmi, kam "Ichtýlci" docházejí, aby s tímto onemocněním seznámili ostatní spolužáky a nedocházelo tak zbytečně k negativním reakcím (a šrámům na duši), které nápadný vzhled pokožky u neobeznámených vyvolává. Ale také pomáhají rodičům a dalším blízkým (kteří tak žijí velmi náročný život) s dostupností informací, rad a zkušeností a pořádají mnoho společenských akcí s tímto tématem. Paní Hanka je pro mě obrovskou inspirací tím, jak je láskyplná, plná vděčnosti, velikým nasazením pro toto své poslání, schopností nalézat cesty, jak pomoci, a to vše s citlivostí, radostí, nadějí, láskou, pokorou a velkou skromností

+

Prozatím není možné hlasovat.


Lucie Hrušková

Ráda bych přihlásila do soutěže Žena roku 2019 svou nejlepší přítelkyni Lucii. Již několik let přemýšlím, kde bere tu nekonečnou energii, sílu, lásku pomáhat druhým lidem. Bezjištně a ráda se učí novým věcem, dokonce založila spolek "Motorkáři dětem", kde s přáteli pomáhá rodinám s velmi vážně postiženými dětmi. Účastnila se také projektu Mise nový domov, odvysílaný v televizi. Již pátým rokem vydává kalendář a výtěžek z prodeje kalendáře věnuje rodinám s postiženými dětmi.


+

Prozatím není možné hlasovat.


Elizabeth Hrabicová

Elizabetka je úžasná osůbka. Je velmi empatická, inteligentní a přirozeně pozorná k potřebám bližních, dokáže poznat, kdy se někdo cítí špatně. Je také neskutečně optimistická a veselou povahu jí nesebrala ani nemoc, se kterou se potýká. V maturitním ročníku jí zjistili rakovinu (osteosarkom, stehenní kosti), přesto nepřišla o ambice zvládnout maturitu a vrozenou touhu být tu pro druhé. Rok po maturitě, kdy jí nebylo doporučeno studovat, pomahála Eliz na gymnáziu a byla oporou mladým studentů. Byla pro ně inspirací a důkazem, že je možné mít radost ze života, i když se život nevyvíjí podle plánu a přijdou překážky. To si myslím, že je pro lidi obzvlášť v tomto citlivém věku velmi důležité. Pro mě Eliz představuje skvělou kamarádku, která mě stále ohromuje svojí sílou, obrovskou důvěrou, že vše dobře dopadne a má to svůj smysl, a v neposlední řadě svou laskavostí. I přesto, že má svých starostí nad hlavu, je vždy ochotná vyslechnout a pomoci druhým lidem.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Klára Dohnalová

Klára vždycky říká, že je Češka s kambodžským srdcem. Slovo byznys nemá ráda, celý jej postavila na slově "projekt". Projektem Pepper Field se snaží pomáhat na druhém konci světa - v Kambodži, kde vykupuje spolu s přítelem od nejmenších farmářů Kampotský pepř za férové ceny. Kampotský pepř je nejlepší pepř světa, který je velmi vzácnou surovinou, jenž byla na 30 let kompletně zničena Rudými Khmery a je ceněným exkluzivním artiklem světových restaurací. Díky složité politické situaci, neznalosti exportních technologií, logistiky a marketingu zůstává tento poklad uvězněn v zemi. Jejím cílem je pomoci všem cca 400 malým farmářům, kteří nedokáží tuto vzácnou komoditu dostat za hranice Kambodži, zajistit jim stabilní zdroj příjmů a postavit tak kambodžskou ekonomiku zpět na vlastní nohy - dlouhodobě a udržitelně. Projekt se letos rozhodla podpořit i česká vláda ve svém rozvojovém programu tak, aby měla celá fair-trade iniciativa co nejhlubší dopad.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Hana Opletal Zahradníková

Velmi rád nominuji svou ženu, a tady Vám sama vysvětlí proč: Upřímně, jsem přesvědčená, že už teď je ve Vašem výběru spousta mnohem úžasnějších žen, které jsou naprosto obdivuhodné v tom, co dělají:) Nicméně i tak - věřím, že to, co dělám, je důležité a kdyby se to mělo dotknout třeba jen jedné redaktorky Ženy a Život, budu moc ráda. Už delší dobu mě trápila problematika fast fashion - rychlé, levné módy, vyráběná za příšerných, nedůstojných, často až otrokářských podmínek. Pak jsem před třemi lety procestovala Kambodžu, kde jsem si své domněnky potvrdila a po návratu "porodila" své první miminko - firmu Sušenka, malý e-shop s férově, lokálně a s láskou šitou módou. Loni jsme se rozrostli na malou rodinu a uvítali malou Zoe, což mou chuť podporovat dobrou věc vůbec neutlumilo, naopak. Je to samozřejmě často náročné, ale dělat věc, ve kterou věříte, je neskutečně naplňující, navíc chci pro svou dcerku lepší svět. Alespoň o ten kousek, který můžu změnit já. Nejen o udržitelnosti, ekologii, ale i zdravém stravování, mateřství a jak si při něm zachovat smysl pro humor i štíhlý pas píšu i na svých sociálních sítích a moc mě baví vzájemná podpora s jinými ženami, maminkami, i jinými generacemi:)

+

Prozatím není možné hlasovat.


Eliška HLADOVÁ

Eliška Hladová je ženou roku! Poté, co se jí narodila holčička se vzácnou genetickou vadou Treacher Collins syndrom, vzpamatovala se z šoku, začala přemýšlet o tom, jaký mají obecně lidé s „jinou tváří“ těžký život už jen díky „nepřijetí“ společností. A proto Eliška založila pobočný spolek Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., s názvem BE TCS. Získala projekt "Spolu do života", kterým pomáhá jedincům se vzácným onemocněním TCS. Dala si za cíl vybudovat fungující síť rodin s osobami s TCS, které jsou zběhlé v péči a mohou tak předávat potřebné informace, rady, kontakty a další užitečné tipy rodinám, které se ocitnou " na startu" se syndromem. První úspěchy se dostavují. Za necelý rok fungování spolku již 2x přednášela o TCS medikům LF UK, navázala i spolupráci se zahraniční organizací. Neutuchající aktivitou Elišky se BE TCS stal členem mezinárodní organizace Face equality international, díky níž se rýsuje pomoc v péči o děti s TCS lékaři v zahraničí. Ještě není zřejmé proč Eliška je ženou roku 2019? Ona k tomu všemu zvládá náročnou péči o Beátku, od malička ji doslova vypiplala, když lékaři nedávali maličké velké naděje. Je prostě dokonalou mámou, která svojí láskou a úžasnou péčí z Beátky vychovává dokonalou bytost. A Beátka to vrací, jsou jí dnes 3 roky a září z ní štěstí, kvanta pozitivní energie, něha.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Sandra Marková

Od dětství si přála být módní návrhářkou, stala se jí. Snila o tom, že bude jednou oblékat finalistky soutěží krásy, vyšlo jí to hned několikrát. Doufala, že bude jednou natolik úspěšná, aby své modely mohla prodávat pod vlastní značkou Sandra Mark. I tuhle metu si už talentovaná Sandra Marková splnila. A její jméno navíc znají snad všechny budoucí nevěsty, protože sní o tom, prožít svůj den v šatech ze Sandřiny svatební kolekce. A i když se to může zdát jako snový život, je za ním obrovská dřina.

+

Prozatím není možné hlasovat.


Barbora Holakovská

Nominuji svojí dceru, která neměla v životě moc štestí a řešila samé problémy. Je silná osobnost a bere vše s nadhledem. Za to jí moc obdivuji, protože její situaci by spoustu lidi nezvládlo.