+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 42

Iva Navrkalová

Z pozice manažerky se dokázala přeorientovat kvůli rodině na podnikatelku, která se snaží uživit nejen sebe sama, ale vybudovat medovo ovocnou farmu. Vyrábí originální produkty (ochucené medy a džemy), vzdělává se v novém oboru a zároveň se maximálně věnuje rodině a synovi. Z vlastní zkušenosti ví, jak obtížné je začít podnikat opravdu "z nuly" v porovnání s pozicí manažera v zavedené firmě. Nové a nové nápady a jejich realizace je jejím hnacím motorem k úspěchu v podobě mnoha získaných ocenění na dosud zastávaných pracovních pozicích. Žena mnoha profesí, která si dokáže poradit s mnoha výzvami a úkoly a vždy úspěšně.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 9

Šárka Zapletalová

Úplně obyčejná z malé vesničky v pohraničí, neúnavná. Maminka tří dětí, advokátka, místostarostka, sportovně založená, soběstačná, elegantní dáma, která by mohla inspirovat spoustu dalších žen...

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 46

Cristina Muntean

Cristina Muntean pochází z Rumunska. Do Prahy se stěhovala v roce 2004 za láskou. Brzy poté začala pracovat v anglicky psaném časopise Czech Business Weekly. Když se postupně dopracovala až na pozici zástupkyně šéfredaktora, byl časopis v dubnu 2010 náhle uzavřen. Cristina se rozhodla proměnit bolestivou profesní ztrátu na příležitost. V létě 2010 založila v Praze Media Education CEE, poradenskou a vzdělávací agenturu zaměřenou na podporu firem a lidí, kteří chtějí komunikovat lépe. Přesto, že Cristina vede podnikání ve svém „čtvrtém“ jazyce, má za sebou stovky školení pro tisíce manažerů a podnikatelů, jež rozvinula v oblasti strategické komunikace, emoční inteligence a vedení lidí. Loni vydala v nakladatelství Grada první knihu o komunikaci napsanou přímo v češtině nerodilým mluvčím -Vy jako značka. Osobní branding pro kariérní růst. Když zrovna neškolí, věnuje se tématu dobrovolného rozvoje lidí, přednáší a mentoruje.  Právě v této oblasti se účastní mnoha mentoringových programů v České republice i v zahraničí, kde se snaží pomáhat lidem - a především ženám – lépe pochopit a řídit sebe, své okolí i své firmy. Cristina je přesvědčená, že v byznysu potřebujeme více sebevědomých žen, protože jen tak můžeme společně změnit paradigma, podle kterého se dnes podniká. Z toho důvodu je Cristina odhodlána i v budoucnu investovat více svého času do rozvoje lidí, kteří to potřebují nejvíce: žen, mladých podnikatelů i starší generace hledající nové uplatnění v životě i na trhu práce.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 108

Soňa Javůrková

Soňa Javůrková je 15 let ředitelkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a mimořádně silnou ženou, která tento rok už vlastně jednou vyhrála! Vždycky jsem považovala maminku za svůj vzor, ale až poslední rok jsem skutečně poznala, jak silná a inspirativní moje mamka skutečně je. Když se vám po 30 letech obrátí život vzhůru nohama a přijdete o svou celoživotní jistotu, pak nejjednodušší cestou je prostě se uzavřít do sebe a být naštvaná na celý svět. Mamka ale rozdává kolem sebe neskutečné množství pozitivní energie, našla si nové koníčky a snaží se dát všem najevo, že lásku k lidem a sobě samé vám nedá nikdo jiný než právě vy sami. V tom nad sebou moje maminka tento rok určitě vyhrála. Nejzásadnější jsou tato osobní vítězství. To, že navíc stojí již 15 let v čele jedné z nejvýznamnějších umělecko-vzdělávacích institucí v ČR,  je už jen třešničkou na dortu.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 133

Soňa Jonášová

Soňa zvládá vzít si rukavice a provádět analýzu odpadu, stejně tak hodit se do gala a propagovat smysluplnější business s podporou životního prostředí. Je zakladatelkou a ředitelkou neziskové společnosti www.incien.org. Je jako jedna z prvních schopná propojit ekologii a business skrz cirkulární ekonomiku. Otevírá oči státním institucím, menším firmám i korporacím a jednotlivcům. Je výjimečnou ženou, podnikatelkou a kamarádkou. A je prostě boží

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1238

Markéta Šichtařová

Paní Šichtařová je ekonomka, spisovatelka, blogerka, komentátorka a autorka knih a textů, analýz v oblasti ekonomiky a financí, absolvenka VŠE, bývalá ekonomická poradkyně ministra financí V. Tlustého v roce 2006, atd. Od června 2019 je matkou šestého dítěte a věřím, že tato cena by pro ni byla skvělým dárkem.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 400

Petra Plemlová

Paní Plemlová, vybudovala firmu na koleni v nelehké životní situaci. Za svůj osobní přístup k zákazníkům, zaměstnancům i svému okolí již posbírala řadu ocenění například Podnikatelka roku, Český Goodwill, a podobně. Je velkou inspirací mnoha ženám, již motivuje na nejrůznějších konferencích a seminářích při osobních přednáškách.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 24

Jana Bínová

Jana dělá práci, která dává smysl ve všech ohledech. Před 10 lety založila e-shop Svět Bedýnek , který dodává farmářské produkty lidem až domů. V dnešní době je „normální“ věc, nechat si přivézt jídlo až domů. Před 10 lety tomu tak nebylo, a ona byla jedna z prvních, kdo se do rozvozu čerstvých potravin pustil. Za tu dobu si vybudovali síť mnoha českých farem, které většinou pěstují už jen pro ně a jejich zákazníky. Kromě zeleniny mají v nabídce kompletní farmářský sortiment – od masa z českých chovů, po mléčné farmy i trvanlivé produkty všeho druhu. Aby ještě více podpořila české farmy, před 5 lety spustila službu Ovoce do práce, kde dodává české ovoce do firem, jako firemní benefit pro zaměstnance. A zatím jako poslední Jana minulý rok spustila službu www.darekzfarmy.cz , kdy mění podobu zažitých českých jídelních košů. Jak říká sama, už žádný celofán a nekvalitní jídlo. Dar má mít smysl 😊. Dobré jídlo jí prostě baví, u ní to není trend, jednoduše se snaží pro kvalitní jídlo dělat maximum. Vedle toho má dvě malé děti a velmi silný osobní příběh. Je neskutečné, co vše dokázala vytvořit teprve 32 letá žena, která v dětství přišla o své vlastní rodiče. O takovýchto ženách by se mělo nahlas mluvit.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 95

Petra Christová

Tato žena může být inspirací pro nás všechny. S lehkostí, nadhledem a pokorou zvládá všechny role, které současná doba očekává od moderní ženy. Vždy ji potkáte upravenou, vkusně oblečenou a v dobré náladě. Otáčí se za ní nejen muži, ale i ženy, pro které je vzorem. Petra je milující matka a manželka. Je také skutečnou přítelkyní. Vždy si najde čas nejen pro sdílení radostných chvilek, ale je oporou v případech, když máte problémy a potřebujete posilu. Svoji životní energii vkládá rovněž do práce, kterou dělá s nadšením a láskou. Snad i proto úspěšně vede významnou lahůdkářskou společnost, s jejichž výrobky (saláty, pomazánky, rybí produkty, aspiky, chlebíčky, bagety, produkty zdravé stravy), se denně setkáváte ve všech řetězcích i na volném trhu, v ČR i zahraničí, pod značkami Gastro, Rybex a Delika. V průběhu profesní kariéry se s chutí neustále vzdělává a zapojuje se do různých projektů. Jsem přesvědčena o tom, že Petře patří váš hlas, jelikož dokázala najít rovnováhu mezi rolemi, které žena musí zvládat každý den. Přitom však zůstává usměvavá, láskyplná a podporující.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 164

Karolína Topolová

Je jedinou generální ředitelkou velké automotive společnosti ve střední Evropě - AURES Holdings. Společnost vede již sedmým rokem a dovedla jí k prodejnímu rekordu 83000 vozů. Kromě vedení AH je i obětavou maminkou a věnuje se charitě jako předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace (www.detskadopravninadace.cz). Pravidelně se umisťuje v žebříčku TOP25 žen českého businessu a v žebříčku nejvlivnějších žen ČR časopisu Forbes.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 30

Katka Krylová

Chtěla bych dát inspiraci do života všem ženám a vědomí, že každá žena je silnější než si myslí. A dá se skloubit jako role mámy, tak podnikání a  práce, kde můžete dělat šťastné ostatní ženy.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 383

Kateřina Šimková

Kateřina Šimková je velmi schopná, inspirativní a elánem sršící žena a navíc maminka dvou malých dětí. Když jí dlouhodobě sledujete, neubráníte se dojmu, že jste málo akční a podnikaví a vybudí vás to k činorodosti. K oboru nutriční specialistky ji přivedla nemoc její maminky. V roce 2008 se rozhodla vydat vlastní cestou podnikání v oboru výroby zdravého jídla. Během 11 let vybudovala spolu s manželem ve Strážnici na Moravě firmu Zdravé stravování čítající okolo 250 zaměstnanců a stala se tak významným zaměstnavatelem v regionu. Podstatou podnikání je nejen poradenství v oblasti zdravé výživy, ale i vytváření různě specializovaných programů zdravé výživy včetně jejich kuchyňské přípravy a dodání optimálního menu zákazníkům až na stůl. V současné době nabízí firma 9 základních programů. Ve špičce za jeden den firma připraví 20 000 porcí jídla. Tato služba má široké spektrum zákazníků od časově vytížených lidí, přes seniory, po osoby s intolerancí na laktózu či osoby, které chtějí zásadní proměnu své životosprávy nebo korekci váhy a neví, jak na to. Kromě toho vyvíjí pod značkou Dobré stravování i vlastní produkty, které lze zakoupit v obchodní síti. Velmi si zakládá na tom, aby zákazníkům předkládala jídla zdravá, pestrá a chutná bez zbytečné chemie a zpracovaná šetrnou technologií (firma si vaří vlastní vývary, vyrábí těstoviny…). Vymyslela projekt Kulinářské léto, kdy pro krabičkové stravování vaří ve Strážnici tuzemské i zahraniční kuchařské hvězdy. Touto iniciativou chce ukázat, že jídelníček může být nejen zdravý, ale i chutný a pestrý. Katka se věnuje i přednáškové činnosti a neustále přemýšlí, jak posunout firmu dál. Nejnověji firma podstoupí proces tzv. regranulace, aby snížila ekologickou zátěž. Od zákazníků odebrané použité krabičky, ve kterých je jídlo dováženo, budou zcela využity pro další průmyslové zpracování. Myslím si, že tato žena může inspirovat ostatní a toto je cesta, jak na ni upozornit.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 41

Anna Lukšová

Neodolatelná žena je projekt pro ženy, které touží po lepší kvalitě života a chtějí si budovat zdravou sebedůvěru. Autorka projektů už pomohla několika stovkám ženám k vyšší sebedůvěře a k nalezení životního partnera. Sama si na vlastní kůži vyzkoušela, jak je to trpět nízkou sebedůvěrou. Dlouho se trápila se svým životem. Dostala se do dluhů, měla za sebou několik zpackaných vztahů a totálně nízkou sebedůvěru. Jednoho dne se však situace obrátila. Našla si svého životního partnera, začala s podnikáním a být v životě úspěšná. Proto učí ženy na základě svých praktických zkušeností, aby žily životem, jaký si opravdu přejí žít.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 40

Lenka Peremská

Kdybychom chtěli mimořádnou a mnohovrstevnatou osobnost Lenky Peremské postihnout jediným slovem, bylo by to určitě „spojení“. Ve své práci totiž spojuje bytostně akademický obor s úspěšným podnikáním, náplní své profese spojuje zákazníky s jejich dávnými předky a ve své osobě spojuje úspěšnou podnikatelku s něžnou a starostlivou matkou. Při tom všem ale ani na okamžik nepřestává být šarmantní, okouzlující a nesmírně inspirativní ženou a vzorem (nejen) pro další absolventky humanitních oborů. Domovské stránky: https://lenkaperemska.cz, Lenka Peremská na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=BtVRRCgn2MQ, Lenka Peremská v Show Jana Krause: https://www.youtube.com/watch?v=lFP4gmIdjI4

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 103

Markéta Smutná

Neznám ani Markéty přesnou adresu, ale vím, že se jedná o neskutečně pozitivní a především inspirující ženu. Ženu, která se po deseti letech v korporátním světě rozhodla změnit svůj život a dokázala, že člověk se může bez ohledu na věk stát čímkoliv, čím chce! Ze dne na den se svojí pílí vypracovala z asistentky marketingu na úspěšnou make-up artistku, na poli hudebním se stala DJ Margarettou, v projektu Women Think podporuje jiné ženy v dosažení jejich úspěchu, externě tvoří v oblasti grafiky a marketingu pro nejrůznější společnosti a stala se spoluzakladatelkou úspěšného fintech startupu Qerko, ve kterém je ředitelkou salesu a marketingu. Prostě žena roku, která se může stát čímkoliv a dokazuje, že naše vlastní limity si tvoříme jen a pouze v naší hlavě, protože vše je možné!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 98

Zuzana Benešová

Protože lidem kolem sebe mění život k lepšímu. Před lety se se svým manželem odstěhovala do Bruselu. Svůj pražský byt začala pronajímat na Airbnb a dnes se krátkodobým pronájmům věnuje na plný úvazek. Je to dříč, ale zná hodnotu volného času a bedlivě si ho hlídá. To přenesla i do filozofie své firmy, kterou mimochodem zakládala, když byla těhotná s druhou dcerou. Během těhotenství a mateřské dovolené vybudovala úspěšnou firmu Seven Keys, která dnes spravuje přes 60 apartmánů v centru Prahy. Priority má ale od počátku jasně srovnané – rodina a zájmy na prvním místě. A tohle umožňuje i lidem, kteří u ní pracují. Tým tvoří hlavně ženy na rodičovské dovolené, které vědí, že si práci mohou přizpůsobit potřebám rodiny a ne naopak. Zuzanu možná v takovém přístupu k životu ovlivnilo i to, že ve dvaceti letech onemocněla rakovinou lymfatických uzlin, prošla náročnou léčbou a doktoři ji nedávali moc šancí, že bude moct mít děti. Zuzana se ale "sekla" a dnes je to krásná, veselá máma dvou holčiček a manželka skvělého španělského chlapa a života si užívá naplno. Firmu nyní řídí ze španělské Valencie, kde většinu roku s rodinou žije. Česko ale miluje a vrací se sem pravidelně. Zuzana je obrovská inspirace a věřím, že její příběh může pomoct dalším holkám a ženám v cestě za jejich sny.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1

Jarmila Slívová

Z nuly vydupala firmu www.klenota.cz. Zakázkovou výrobou šperků v dostupných cenových relací dělá svět krásnější pro všechny. Zaměstnává přes 30 lidí. K tomu je mámou. Neznám víc akční ženu.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 123

Jana Chladová

Ženou roku by se podle mě měla stát, protože vymyslela a vybudovala úspěšnou značku Kolorky.cz. Jako první tak do České republiky přinesla designové jednorázové ekoplenky, které se líbí nejen dětem, ale i rodičům. Kolorky jsou na trhu dva roky a za tu dobu si našly mnoho spokojených zákazníků nejen v České republice, ale i na Slovensku. Nyní Jana expanduje na polský a maďarský trh. Neustále vymýšlí, jak rozšířit a inovovat sortiment, tak aby byli zákazníci co nejvíce spojeni. Kolorky pro ni byly koníčkem k původnímu zaměstnání a až v letošním roce, se jim díky jejich úspěchu může věnovat na plný úvazek. Obdivuji její odvahu pustit se do oboru, ve kterém nikdy nepracovala. Titul Žena roku by bylo krásné ocenění její práce, úsilí a odvahy jít si za svým snem.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 18

Zuzana Osako

Pro pohodu v duši Zuzana není byznysmenka v pravém slova smyslu, ale žena, která se rozhodla uskutečnit svůj sen. Objela svět, část života strávila v Japonsku, ale o to víc přilnula k rodnému jihomoravskému kraji a vybudovala firmu, která v ženách umí vyzdvihnout to, co je na každé z nich nejkrásnější. Vyrůstala na venkově, kde bylo oblečení i celkový život přirozeně provázaný s tradicemi, a proto se staly nenásilně určující i pro její tvorbu. Má za sebou autorské výstavy kreseb jihomoravských krojů, byla členkou správní rady Jihomoravské komunitní nadace a nitky sbíhající se od tradic českého venkova do proudu jejích hlavních zájmů, kterými je kresba a móda, daly vzniknout i zakázkovému krejčovství Tradice. Kreslí vlastní motivy, šije z tradičních materiálů podle sto let starých střihů, které se půjčují z depozitů muzeí a přizpůsobují moderním siluetám. Nositelkami oděvů značky Tradice jsou političky, ambasadorky, europoslankyně, ale především ženy, které nosí pohodu v duši. Do Japonska, které dalo jejímu životu zásadní motiv a vychovávala zde i své tři děti, se Zuzana Osako symbolicky vrátí příští rok. Český olympijský výbor ji totiž vybral k vytvoření nástupové kolekce oblečení pro úvodní ceremoniál letní olympiády v Tokiu.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1

Alexandra Fričová

Alex je velmi inspirující pro všechny ženy. Vybudovala svojí pílí během sedmi let úspěšnou firmu, která se stále rozrůstá, kde pojí krásu se zdravím. Nutí české ženy hledat kvalitu, zvládá ale i rodinu a sebevzdělání se. Učí ale i ostatní ženy, kosmetičky, posouvat svoje hranice, pracovat na sobě a vítat novinky ve svém oboru.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 10

Veronika Machková

Před časem jsem začala doma na zahradě po večerech jen tak pro odreagování a svou vlastní potěchu vyrábět mýdla. Klasickou metodou za studena, z kvalitních rostlinných olejů a funkčních surovin.
Od té doby uplynulo 5 let a za tu dobu se mi podařilo vybudovat firmu, která se stala v oboru mýdlařství lídrem trhu. Už na byznys nejsem sama, a jsem velmi vděčná, že jsem narazila na skvělé lidi, díky nimž se mi podařilo dostat značku Almara Soap tam, kde je.
Dbáme na ekologii, vyrábíme zero waste produkty a minimalizujeme odpady z výroby. Myslím, že umíme skloubit designově pěkné produkty s ekologickým přesahem jako málokdo u nás.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 24

Eva Vítková

Eva je úžasná, velmi schopná žena s velkým srdcem. Vybudovala bio farmu na jihu Moravy s názvem Živá farma, a je to právě živost, kterou na ní tolik obdivuji. V minulém roce prožila velké trápení a to, jak si s ním poradila, je inspirací, jak nezahořknout i v těch nejtemnějších chvílích. Eva upřímně a opravdově prožívá chvíle bolesti, a když na to příjde správný čas, opět vykouzlí úsměv na tváři. Neznám nikoho druhého, koho bych obdivovala víc. Mrkněte na www.zivafarma.cz

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 71

Kamila Paličková

Jako samoživitelka zcela bez prostředků a zázemí vybudovala společnost F&P Consulting a.s. zabývající se finančním a investičním poradenstvím. Dnes pro ni pracuje více než 400 lidí. Od počátku věnovala zvýšenou pozornost tématům firemní kultury, hodnot a byznys etiky, jejichž vysoký standard pro ni byl podmínkou pro setrvání v oboru s obecně nepříliš pozitivní pověstí. V roce 2018 prodala 50% do investiční skupiny C2H za několik desítek milionů Kč s cílem další expanze. Společnost nově působí pod značkou AIDO a Kamila ji nadále řídí. Vzhledem ke svému zájmu o trvale udržitelný rozvoj, ekologii a přírodu přivedla do ČR značku prvotřídních finských ekologických dětských plen Muumi Baby a hygienických potřeb pro ženy VUOKKOSET. Miluje zvířata a trápí jí aktuální masové vymírání druhů pro celém světě. Založila proto v tomto roce projekt Redline expedition, který je pro ni srdeční záležitostí. Ten by měl pomoci kriticky ohrožených druhům zvířat po celém světě před vyhynutím. Jak sama říká, chce být změnou, kterou chce sama ve světě vidět.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 47

Zuzana Krejčí

Úspěšná, zajímavá a krásná. Zuzana Krejčí, majitelka kosmetické značky Havlíkova přírodní apotéka. Firmu vybudovala z ničeho, dnes o ní mají zájem světové nadnárodní koncerny. Před 5 lety otevřela svůj první obchod v shopping centru v Liberci pouze s jediným produktem, všichni se jí smáli. Dnes jí obdivují. Její firma je vážená. Produkty Havlíkovy přírodní apotéky se dnes prodávají v 16 kamenných obchodech v Česku a na Slovensku. Svým zákaznicím Zuzana říká „Jsi krásná a jedinečná i bez kosmetiky, protože ses taková narodila“. Podle ní je totiž nesmírně důležité najít sebelásku a už ji nikdy neztratit. Při recepturách Zuzana čerpá ze starých archivů od vyhlášeného českého lékárníka Karla Havlíka. Ten byl přesvědčen, že síla přírody je ta největší. Receptury pocházejí až ze 17.století, ale jsou samozřejmě přizpůsobeny moderní době. Kosmetika Havlíkovy přírodní apotéky je přírodní je a navíc v biokvalitě. Každý produkt je jedinečný. Zuzana například vyvinula jedinečnou Pečující a čistící ranní masku a tím naučila ženy v Česku a na Slovensku používat masku ráno a rozzářila tak jejich tváře.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 22

Marcela Hrubošová

Vzdala se vysoké kariéry v korporátní sféře (ředitelka úseku vymáhání pohledávek v bance), a místo, aby lidi vymáhala, tak je vzdělává na finanční gramotnost a finanční gramotnost v podnikání. Učí děti od předškoláků až po seniory. Podporuje maminky na MD a učí je rozjet vlastní prosperující podnikání a uspět. Lidskou formou píše knihy o financích a podnikání, a snaží se populárně naučnou literaturou oslovit širokou veřejnost. Pro sociálně slabší a ekonomicky handicapované lidi/skupiny předává učení prostřednictvím Nadačního fondu Kuřátka Pípo, který před 3 lety založila, a kterému také předsedá. Svým učením pomáhá lidem žít šťastný, naplněný život v hojnosti a hlavně bez dluhů. Za svou podnikatelskou činnost v oblasti vzdělávání byla v roce 2018 oceněna 2.místem v soutěži ŽIVNOSTNÍK ROKU 2018 za Zlínský kraj.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 11

Lenka Mynářová

Lenka je neuvěřitelnou ženou českého byznysu. Členkou představenstva Nafigate Corporation, majitelkou výzkumné agentury DATAMAR. Je obdivuhodnou osobností - Shodneme se na tom i s řadou odborníků z byznysu, přináší neskutečnou energii do nové oblasti podnikání, které kloubí ekonomiku s ekologií - tedy do nové oblasti cirkulární ekonomiky. Je ženou s neuvěřitelným rozhledem s obdivuhodnou hloubkou znalostí od sociologických průzkumů až po nanotechnologie, kterým se věnuje dnes. Byla oceněna manažerkou roku v oblasti ekologického přínosu, stojí za nejnadějnější technologií výroby bioplastů z odpadních olejů na globální úrovni. V současnosti vede projekty v oblasti marketingu, brand managementu a strategie firem ve střední a východní Evropě. Specializuje se na oblast CRM, brand management a marketing vědy a výzkumu. Je majitelkou společnosti DATAMAR (Člen ESOMAR, člen České marketingové společnosti). Podílela se na zpracování firemních strategií řady významných společností - Vítkovice Machinery Group, Bochemie Group, Elmarco a. s., Český rozhlas, IT cluster, Národní strojírenský klastr, VŠB-TUO, People Management Forum a dalších. Je vedoucí odborného týmu projektu Svět techniky - Science and Technology Centra v Ostravě. Je matkou a zároveň vychovala děti, které nebyly její vlastní. Je mým vzorem, inspirací, zdrojem energie a mysím, že by stálo za to se zeptat na názor i jejího syna Ondřeje Mynáře, ředitele firmy Nafigate Cosmetics.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 4

Jitka Svobodová

Paní Jitka Svobodová podniká již 15 let. Ve svých 30 letech,po porodu třetího syna, se nebála osamostatnit a splnila si sen - otevřela si svůj vlastní salon. Cesta k němu nebyla ovšem snadná, paní Svobodová si salon budovala sama, s rekonstrukcí prostor ze 30. let minulého století jí pomáhal její manžel. Její úspěch a úspěch jejího salonu je, věřím, díky jejímu přístupu, životní filozofii. Cvičí tai-či, nabíjí se v přírodě, raduje se z maličkostí, které jsou kolem nás, v jejím salonu jsou neustále čerstvé květiny. Je matkou 3 dospělých synů a celý život žije s jedním mužem, se kterým je šťastná. Vyzařuje z ní krásná energie, stále je milá, usměvavá a to nejen ke klientům, ale i ke svým o generaci mladším zaměstnankyním. Těm přátelskou formou předává své zkušenosti, své know-how, podporuje je při soutěžích, kterých se sama řadu let účastní a několikrát již se stala kadeřnicí roku. Řídí se tím, že každá žena je krásná, a tak ke každé ženě přistupuje.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 58

Klára Šugárková

Klára je marketingová koordinátorka v Tonaku. Sympatická, usměvavá, pracovitá. Náplní jejího života se stala práce pro Tonak a propagace nádherných klobouků, které nosí i v osobním životě. Nominaci si zaslouží za energii, kterou předává a za nápady, kterými inspiruje.  

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 11

Jana Laštovka

Jana je umělkyní celým svým srdcem, ale také důkazem toho, že i lidé od kumštu mohou mít obchodního ducha. Je totiž zakladatelkou internetové galerie s uměním Young Real Art, která pomáhá prorazit mladým talentovaným umělcům a veřejnosti, která obdivuje umění a ráda by se jím obklopila i ve svých domovech, zpřístupňuje kvalitní tvorbu navíc za dostupné ceny.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 24

Eva Bernardová

Eva již dlouhé roku provozuje eshop elepek.cz , specializije se na bezlepkové produkty. Je členkou asociace výživových poradců a proto také provozuje poradnu pro lidi s potravinovým omezením. Je milá a obětavá.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 56

Helena Harabinová

Helena je inspirativní pro všechny ženy, které podnikají či chtějí začít. Neustále dokazuje, že na výzvy není nikdy pozdě a nesmíme to vzdát. Díky své bohaté kariéře se zkušenostmi z oboru fashion (v 90. letech otevřela 2 specializované prodejny s kožešinami a koženými výrobky či nedávno otevřela první  franchisu Tonaku v Čechách) a reklamy (kde přes 15 let pracovala pro zahraniční reklamní agenturu na vysoké manažerské pozici a postavila jim 3 další evropské pobočky), se před blížící se šedesátkou rozhodla podnikat už jen sama na sebe a pomáhat ostatním. Přijala novou výzvu a založila společnost my.pled , kterou spoluvlastní. Pod značkou my.pled vytváří nejen business, ale především komunitu proaktivních žen, které se snaží spojovat, aby se vzájemně mohly podporovat. Je to žena, která si jde za svými cíly a čím vzdálenější cíle tím je to pro ni většívýzva. A věk ten vnímá jako výhodu všech zkušeností, které léty nasbírala a ne jako překážku.


+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 6

Lucie Benešová

Je to žena, která svou nezlomnou vůlí zachraňuje lidské životy, nebo jejich konce dokáže neuvěřitelně oddálit. Svou profesí je genetička, lidsky je abnormálně pečlivá, důsledná a schopná dopátrat se nejnovějších lékařských pokroků. Tyto její vlastnosti zachránily již mnoho rakovinou nemocných lidí. Vedle toho láskyplně a s maximálním nasazením zvládá výchovu svých dcer a k tomu všemu dokáže řídit vlastní výzkumnou genetickou laboratoř a věnovat se svým zaměstnancům. V neposlední řadě je skvělou dcerou pečující o své rodiče. Aby tohle všechno člověk zvládal, musí býti ženou. A aby to zvládal s takovým nasazením a pečlivostí, musí býti Ženou roku!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Eva Nejedlá

Dobrý den, přihlašuji sama sebe - dlouho jsem nad tím přemýšlela a teď nevím jak dál..... jsem 45 let vdaná, máma 2 synů(42 a 44 let)a babička 3 vnoučat (15, 15 a 5 let). Jsem sice v důchodu,(ale pořád ještě dítě - mamce je 85 a taťkovi 91,bobužel je těžce nemocný, tak pomáhám s péčí o něj), ale chodím vypomáhat do květinářství, kde jsem 10 let pracovala. Květiny umí naladit, potěšit a "dobít" baterky. Jinak působím v zastupitelstvu obce již 3.volební období, kde se starám o kulturní, společenské a sportovní vyžití nejen dětí, ale i dospělých. 15 let jsem starostkou u SDH. Snažím se i pomáhat místním starým lidem- většinou s návštěvou u lékaře, nebo vyzvedáváním receptů. Do této vesničky jsem se řízením osudu dostala z Popradu, kde jsem se narodila (24.12.), přes Prahu, kde jsem žila 20 let- z toho 3 roky v Guinei(hl.m.Conakry), vdala jsem se do Kladna, kde jsem žila 20 let a teď už jsem 20 let zde - mám takové dvacetiletky...tak snad ješte aspoň těch 20 let vydržím.... Také jsem se starala o nemocnou manželovu maminku, ktera s námi bydlela, bohužel už je rok a půl po smrti. Mám zase čas na malého vnoučka, kterému dělám babičku na plný úvazek. Tak to chodí - staří dělají místo mladým. V podstatě jsem optimistka a mám rád rum.(jako lék). Přeji všem hezký den. EN P.S. také hraji v bukovském divadelním spolku Lumír a byli jsme v pořadu Co na to Češi - vyhráli jsme 100tis. 😀

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 4

Pavlína Kopečná

Nominuji svoji maminku, protože každá máma je ta pravá "Žena roku". Jsem ji vděčná za své životní příležitosti, za to, že mě ve všem podporuje, i když ví, že je to blbost, ale aby byla ta správná máma, musí mě si to nechat vyzkoušet, abych si na to přišla sama. Děkuji ji za všechny cenné rady, které mi dává do života, za její rameno, na které jsem nesčetněkrát brečela a že je tady vždy pro mě. Ta poslední věta se zdá jako samozřejmost, ale v mnoha případech bohužel není a o to víc jsem vděčná, že máma neměla ty tři kluky, jak si v mládí přála a má na krku tu 22ti letou holku, kterou bezmezně miluje!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 263

Lenka Erbenová

Jako holka z Prahy jsem se rozhodla vystudovat Nizozemštinu v Olomouci. I když je to malé město, tak jsem se s budoucí kamarádkou nepotkaly na univerzitě ani večer v klubu. Lenka je narozená v Olomouci a také studovala Nizozemštinu. Na první setkání jsme si počkaly až na léto roku 2004, kdy jsme se potkaly první den v práci v Praze... Asi to tak mělo být. Vždy jsme se podporovaly, společně jsme prošly zaučením v Anglii i Nizozemí a úspěšně jsme pomohly rozjet nový HR projekt. Postupně jsme i obě skoro ve stejnou dobu porodily 2 syny (6 a 8 let – starší je autista), obě jsme ve stejném znamení, jen já jsem o 2 roky mladší. Před 3 lety si Lenka našla bulku v prsu. V létě má vlastně "výročí". Pak už to šlo rychle vzhledem k agresivní formě. Má oboustrannou mastektomii i odstraněnou dělohu. Unikátní je, že byla na několika operacích kvůli "novým ňadrům". Nejdřív jí vložili tzv. expandéry, které postupně dofukovali - natahovali jí kůži, aby se následně daly vložit implantáty. Celá léčba hodně bolela. Kvůli tomu, že Lenka pochází stejně jako manžel z Moravy, tak tu nemá zázemí hlídacích babiček - všechny operace, nevolnosti atd. zvládla i díky podpoře manžela. Lenka se dostala do stadia, kdy má touhu ostatním ženám sdělit svůj příběh a poskytnout jim naději, že na těle nemusí zůstat tolik vzpomínek na náročné období. Dorostly jí vlasy i nehty, nemá spálenou kůži, jizvy má pěkné. Je zpátky v pracovním procesu, kde využívá svou znalost Nizozemštiny. Umí také německy i anglicky. Zvládá přednášet v angličtině před 200 posluchači, nyní se věnuje např. pohledávkám, ale chtěla by se rekvalifikovat směrem k programování. Letos ji bude 40 let a věřím, že ji čeká zasloužený restart. Společně se věnujeme jako odborné poradkyně švýcarské kosmetické firmy aromaterapii, chodíme na školení o krémech, sirupech a jsme rády za ten čas, který spolu i nadále můžeme trávit. Společně jsme napjaté před pravidelnými kontrolami a společně se pak i radujeme z dobrých výsledků. Vzhledem k tomu, že můj manžel je už více jak rok a půl v aktivní onkologické léčbě (po třetí se mu vrátila rakovina, tentokrát karcinom štítné žlázy s metastázemi v plicích), tak jsme se vlastně v té podpoře prostřídaly – pomáhá mi vidět spokojenou Lenku a věřit, že i u nás bude někdy lépe.. Jsem ráda, že mám ve své blízkosti tak statečnou a optimistickou ženu!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 9

Lucie Biedermann Doležalová

Protože je to pro mě žena s velkým Ž. Je nejen obětavá, láskyplná, skvělá matka a manželka, ale pro mě i nejlepší přítelkyně, která rozmlouvá s anděly a tím pomáhá, aby byl lepší svět pro všechny. Je to velká bojovnice, která porazila své strachy a trápení a která si vybojovala svoji pozici od základu jen svojí pílí a kuráží.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Lea Lorenczyková

Má kamarádka Lea by se měla stát Ženou roku, protože je to žena, která má ráda svou ženskost, inspiruje ostatní ženy k sebelásce - připravuje a v roce 201, bude realizovat vědomé ženské setkání Sedmi-krásky ve Světle Sebelásky aneb sedm krás v nás. Dokáže povzbudit, vyslechnout, podpořit bez hodnocení lidí situace, pracovat i přes překážky na realizaci svých vizí - založení "Vědomé školy". Miluje život, svou rodinu, pracuje a žije s pokorou a úctou k naší Zemi.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Kateřina Krásná

Je to žena s velkým srdíčkem. Pro druhé by se rozdala a na sebe moc nemyslí. Stará se o zatoulané kočičky. No prostě je to náš velký poklad

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 43

Blanka Žánová

I letos hledá Žena a život Ženu roku ve 4 kategoriích. V kategorii friend byla nominována pani Blanka Žánová. Dáma, která fantasticky vede státní ZŠ v Sadské. Školu, kterou deti miluji a baví je do ni chodit. O víkendech se svými Vosami - basketbalovým týmem- objizdi republiku. Kohokoliv jsem do ZŠ Sadska přivedla, tak zasl nad tím, ze taková státní škola existuje. Pani Blanka do ni dává cele své srdce a spoustu energie. Kdyby měla každá škola takovou ředitelku, tak neustále nemusíme diskutovat o kvalitě školství. 

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 239

Ív Kejzlarová Ešmírová

Pani Ív je vyjímečná žena, pomáhá stovkám lidí, má obrovské srdce, její slova jsou když rozsvítím jedno jediné srdce, duši má to význam. Její Prosvětlování tmy,afirmace má stovky příznivců na Facebooku. Kam vejde vše rozzáří a do doslovně, její moudra nás spoustu desítky někdy i stovky zachraňují před stresem, zhroucením a vším stačí se podívat na její Facebook a hned je líp.  

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 9

Denisa Veselá

Moje nejlepší kamarádka je ta nejúžasnější bytost, jelikož má srdce i rozum na správném místě. Je to člověk, který nikdy nenechá nikoho ve štychu, vždy pomůže, poradí, vyřídí, zařídí. Neměla to v životě moc jednoduché, hodně lidí jí dost ublížilo, ale vždy se oklepala a nabrala sílu jít dál. Když byla malá, maminka jí oslepla, takže po její sestru a tatínka začal boj s každodenními starostmi. Společně to zvládli. Denisa prodělala i spoustu operací, kdy ji jedna z nich stála málem život, nebýt její sestry. Je to baječný člověk s úžasným srdcem, nejlepší kamrádka, jakou si člověk může přát a i přes to všechno jí život přináší pořád nějaká trápení jak ve vztazích, tak v osobním životě, kdy přišla o nenarozené miminko a její zdravotní stav je natolik komplikovaný, že zřejmě žádné děti už mít nebude. Pracuje v dětském domově jako vychovatelka, i když ona to bere jako své poslání pomáhat dětem bez rodiny nebo těm, o které se jejich vlastní rodiče nechtějí starat. Snaží se je vychovat, předat jim to nejcennější a nejdůležitější pro život. A i když je kolikrát přísná, přináší to své ovoce a děti ji zbožňují a vždy se s ní chtějí o všem radit. Myslí na ni, jsou i oporou,jako ona jim. Zaslouží si být ženou roku, jelikož je opravdu výjimečná. Ale i když nevyhraje, pro mě bude vždy výjimečná!!! Mám ji moc ráda a děkuji ji, že je mou kamarádkou.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 9

Věra Stojarová

Paní Věra Stojarová se neúnavně již několik let věnuje práci s dětmi, jejími volnočasovými aktivitami. Připravuje pro ně každý rok řadu akcí ve Zlínském kraji i mimo něj. Velmi aktivně podporuje akce pro nejmenší a pořádá je. To vše bez nároku na nějaký výrazný zisk. Do práce pro děti je zapálená.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 8

Lenka Procházková

Moje mamka by se měla stát ženou roku, protože je mi velkou inspirací. Ukazuje mi to, jaká bych chtěla být i já, až budu mít své děti. Díky mamince vím, že chci, abych měla kamarádský vztah s dětmi, aby ke mně měli důvěru a nebáli se mi cokoliv říct a abych jim projevovala lásku stejně tak, jako ji projevuje mamka mně.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 34

Hana Hořáková

Hanku jsem poprvé potkala na kurzu malování v roce 2009. Letos je to tedy 10 let, co se známe. Je to velice aktivní žena, která si jde za svým cílem, zkouší neustále nové věci, má neskutečně mnoho energie a je prostě nesmírně aktivní a dokáže k aktivitě strhnout i své okolí. Hanka vybudovala fungující e-shop s výtvarnými potřebami, poté si otevřela kamennou prodejnu a nebýt zdravotních komplikací, vedla by ji dodnes. Má ráda ruční práce a umí snad všechny tvořivé techniky, proto jste ji mohli několik let vídat po boku Přemka Podlahy jako téměř pravidelného hosta v Receptáři prima nápadů. Své nápady představovala i v jiných pořadech např. Rady ptáka Loskutáka, Živě na jedničce, Vychytávky Ládi Hrušky, kde byla i scénáristkou a dramaturgyní. Vydala knihu Knoflíky (kniha o vzniku šitých knoflíků a zachování tradice jejich výroby), knihu Frivolitková krajka a knihu o technice tvoření s Powertexem, kterou stále můžete najít na pultech našich knihkupectví. Při veškeré této aktivitě se navíc začala věnovat grafologii, natáčení reklamních spotů pro podnikatele a organizace, a v poslední době se věnuje projektu „Animační škola“ - https://www.streamkids.cz/ se kterým v letošním roce vyhrála 3.místo v soutěži Rozjezdy Roku ve Středočeském kraji. Hanka je velice inspirativní člověk a při všech svých aktivitách se věnuje i svým vnoučatům Kubíkovi a Vašíkovi, s manželem se podílí na organizaci setkávání majitelů starších aut – Moskvičů, prostě a jednoduše nechápu, jak to všechno zvládá a stíhá a přitom neustále s úsměvem na rtech. Hanka je kamarádka, která vždy umí podpořit a tzv. „nakopnout“ tím správným směrem.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Dagmar Rejsa

Je to velmi inspirativní žena, každou překážku bere jako výzvu, vybudovala úžasné místo, které spojuje ostatní nadšence do kreativní tvorby, pomalu stoupá nahoru a přitom všem se stará o velkou rodinu, je to můj velký vzor!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 18

Jana Kučabová

Nominuji na Ženu roku 2019 svou manželku Janu, která již 26 let bojuje se zákeřným onemocněním plic - cystickou plicní fibrózou, přesto je velkou optimistkou, pohodovou ženou, obětavou, lidem umí naslouchat, pomoci, ráda se usmívá, má velmi ráda lidi, organizuje i srazy své třídy ze ZŠ. Není snad člověk ve Zruči nad Sázavou, kde Jana žije, který by ji neměl rád. Umí se radovat z maličkostí, rozdává lidem radost a úsměv.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 287

Náděžda Moravcová

Naďa Moravcová je módní návrhářka, úžasná přítelkyně, starostlivá trojnásobná máma a především člověk s velkým srdcem. Mohla by být vlastně nominována i v kategoriích byznys a charita, protože vede úspěšnou módní firmu Naďa Moravcová a výtěžek ze svých přehlídek vždy věnuje těm, kdo potřebují pomoci. Naďa rozdává radost nejen prostřednictvím svých modelů zákaznicím, které se ve většině případů staly i kamarádkami, ale hlavně svou milou povahou a vřelým přístupem. Zaslouží si být Ženou roku 2019 !

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1

Barbora Zpěváková

Jde si za svým cílem. Všechny okolo sebe nakopává a motivuje. Rozdává úměv, ikdyž u ní něco není v pořádku. Je pro nás tahoun s důkaz toho, že když něco člověk chce, dokáže to!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 5

Lucie Pifková

Myslím, že tato žena by si zasloužila být ženou roku. Každý den tráví ve škole studiem molekulární genetiky. Což je velice zajímavé a málokdo se o takové věci zajímá. Je krásná duší i tělem, chytrá, talentovaná, společenská, inteligentní, hodná se smyslem pro humor. Dokáže člověka povzbudit, když je mu nejhůř, protože její vyprávění člověka rozesměje.Umí hrát na klavír a krásně zpívá. Je to velice uklidňující. Tato žena dokáže všem udělat radost už jen tím,že někam přijde a usměje se 🙂 Je to sice ještě studentka ale myslím,že to daleko s její pílí dotáhne a takový je málokdo,v tomto věku... Jejím snem je objevit nějaký lék, co lidem pomůže. Já za sebe můžu říct, že už ona sama je lékem pro lidi. A právě proto si myslím, že taková žena by se měla stát ženou roku 2019. Každý den pracuje na tom, aby mohla uskutečnit svůj sen. Proč by zrovna ona nemohla být v roce 2019 nominována na ženu roku, když na svém snu pracuje každý den v tomto roce,a nejen v tomto roce. Myslím,že ona je právě ta, kterou hledáte.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 112

Miluše Smékalová

Moje sestra si vzala mě a bratra ve svých 23 letech do pěstounské péče a tím si kompletně převrátila život. Nijak zvlášť jsme jí vše neusnadňovali měla s námi dost starostí a problémů hlavně se mnou. Ale pomohla mi  a ukázala mi cestu, kterou bych měla jít abych mohla žít normální spokojený život a k těm všem starostem se jí před 2 lety narodil krásný syn. Vše udělala aniž by cokoliv od toho čekala a aniž by věděla do čeho jde je to matka s velkým M. A jsem jí nesmírně vděčná zato, co pro nás udělala a stále dělá a že nám je vždy velkou oporou.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 5

Eva Businská

Návrh nominovat moji maminku do Vaší soutěže, kterou každým rokem sleduji a vždy si u ní zaslzím a některé ženy mě svými činy dojmou a byť je neznám, moc si jich vážím, přišel od mého 11letého syna Honzíka. Ze své babičky - mojí maminky odmalička cítí tu nejkrásnější bytost na světě. To moje maminka totiž skutečně je. A vlastně nejkrásnější pochvala, kterou mi kdy můj syn řekl, byla: "Maminko, ty jsi hodná jako babička Evička." Moje maminka žije velmi skromně, chová se kamarádsky, už jako dítě se musela starat o domácnost a o svého mladšího bratra. V mém dětství jí moji kamarádi a kamarádky trhali kytky, pro které jsme lezli přes ploty. Nikdy v životě nebyla u moře, nikdy neletěla letadlem, nechodí po kosmetikách, salonech krásy, nejezdí na dovolené,... Ale je šťastná. A šťastnou ji činí její děti a dnes již především její 4 vnoučata a pejsek, kterého zachránila, a kočičky, kterým pomáhá a chrání je od zlých lidí ve vesnici, kteří je tráví. Vždy má pro každého vlídné slovo a pomocnou ruku. Pro mě a moji sestru vždy byla bezva kamarádkou a stejně tak funguje i pro svá vnoučata. Chci jí tímto se svým synem říct, jak moc ji obdivujeme, jak moc jsme rádi, že ji máme.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 5

Pavlína Machačová

Pavlína je moje úžasná manželka, máma naší dcerky a k tomu studuje dálkové vysokou školu. Ona sama to v dětství neměla jednoduché, tatínek byl závislý na alkoholu a maminka psychicky nemocná. Pavlína je žena, která umí podpořit druhé, povzbudit je a být jim oporou v těžkých chvílích. Věřím, že je inspirativní pro ženy kolem ní.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 312

Michaela Duffková

Přiznat světu, že máte problém s alkoholem, vyžaduje obrovskou odvahu. Míša ji v sobě našla. Na svém blogu Zápisník alkoholičky se svěřuje se svou zkušeností a jde příkladem všem, kteří se se závislostí na alkoholu také rozhodli bojovat a získat zpět kontrolu nad svým životem. Obrovský respekt!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1

Šárka Holakovská

Nominuji svojí maminku, protože život bez ní si neumím představit. Skvěla kamarádka, vrba a pomocník se vším všudy, i když sama v životě štěstí moc neměla o zdraví ani nemluvím.... Přihlašuji jí, protože si titul Žena roku zaslouží a nejen roku, ale žena století.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Jana Marková

Jsem obyčejná ženská se srdcem na dlani a dala jsem ho nejen svým dětem, ale i kamarádům a zákazníkům, kde pracuji. Hodně jsem si prožila a za dva roky jsem se musela postarat o tři děti a zvladla jsem to a jsem na to pyšná. A můžu říct, že to nebyla procházka růžovym sadem - dřít v práci, starat se o rodinu a všechno zaplatit, aby jsme měly střechu nad hlavou. Tohle naučí jen život a já si to prožila i užila.... Jak říkam jsem obyčejná ženská, přátelská, milující a bojovnice jelikož tenhle život jsem si musela vybojovat a hlavně sama.... 🙂

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 4

Pavlína Kravcivová

Od 17 let jsem na psychiatrii, ve 20 mi byla diagnostikována bipolárni afektivní porucha. Mám za sebou deprese, mánie, psychózy, úzkosti, dvoje elektrošoky a pokus o sebevraždu. Ráda bych, aby lidé měli větší povědomí o psychických problémech a aby se nebáli v případě potíží navštívit psychiatra. Sama se snažím žít jako normální člověk, i když jsem dost handicapovaná.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 18

Petra Chovanečková

Petra vychovává sama tři děti, je moc hodná maminka, milá, pracovitá a všechny ženské práce zvládá na 1*.  Je krásná. Je ŽENA!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 2

Kateřina Kaláb

Kateřina je má skvělá a úžasná sestra. Založila a vlastní oděvní značku ByKK. Ráda pomáhá ostatním a baví mne,  jak při sousedských slavnostech neváhá zapojit se - vyzdobí salon, kde pracuje a s úsměvem kolemjdoucím rozlévá domácí limonádu. Je také skvělá teta a mé děti - svoji neteř a synovce, bere na výlety a za zážitky, které oba milují.


+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 4

Helena Leisztner

Pro trvalé filantropické aktivity, které byly oceněny Mezinárodní cenou Marian Adair Award International - WCI, USA jako jediné české ženě. Ocenění získala za celoživotní dílo a filantropii. Její díla mají i mezinárodní cenu z Itálie, Límenarte 11, zastupovala ČR jako jediná na Mezinárodní výstavě 27 autorů EU v Paříži, má Cenu Masarykovi Akademie Umění, Talent 90 a Zenit MMT. Je autorkou moderního národního oděvu pro České Miss na zahraniční soutěže, Los Angeles, Manila, Kuala Lumpur, Mexico, autorkou Projektu Praga Caput Regni - Reipublicae - který je v národních knihovnách ve NY a Florencie, Projektu Colors of Woman - olejomalby 3D, sonda do pocitů žen v různých životních etapách včetně vlastní poezie, Stockholm, Mezinárodní bienále umění NG a mnohé další aktivity. Souběžně se věnuje charitě, spoluzaložila před 12 roky s paní Catherine Cabannis, chotí Amerického velvyslance v Praze a s paní Eliškou H. Coolidge Spolek přátel jediného Národního muzea umění žen ve Washingtonu, FNMWA, kterému předsedá a věnuje se podpoře mladých a handicapovaných žen v umění, spolupracuje s Nadací Mathylda pro nevidomé, koncerty nevidomých v Senátu, aukce pro nevidomé v roli licitátora, organizace Tváře roku, restaurátorka středověkých textilií, baletka, výtvarnice, dívka s sirotek s Aspergerovým syndromem - zpěvačka, oděvní designérka a další/koncert skladatelek v NY a další neziskové aktivity, podporuje 15 let Nadaci tělesně postižených Slunce - Unhošť, parciálně Nadaci Terezy Maxové, která začínala v jejím uměleckém souboru A Prima vista - předchůdce všech českých modelingových agentur, onkologické pacienty Sluneční paprsek...

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 184

Jana Hartvichová

Jana Hartvichová pracuje ve vedení seniorského spolku Klub Aktiv, z.s. (www.klubaktiv.cz) od roku 2015. Poslední 4 roky jako statutární zástupce stojí za vším, čeho členové spolku dosáhli. Bylo to vítězství v celorepublikové plavecké soutěži seniorů „Přeplavme svůj La Manche“ v letech 2017, 2018 a 2019. V roce 2016 byl spolek vyhodnocen Radou vlády pro seniory jako 3. nejlepší seniorský spolek v ČR. V roce 2017 získal od Nadace charty 77/Konto bariéry titul nejlepší seniorský spolek v ČR. Společně s radou spolku Jana formulovala a sama aktivně realizuje poslání spolku, kterým je vytváření podmínek pro osobní rozvoj a seberealizaci všech seniorů v Jihočeském kraji, rozvoj mezigenerační komunikace a podpora rodinné soudržnosti. Spolek naplňuje potřebu seniorů být aktivními i ve vyšším věku, zapojuje seniory do projektů a koncepcí aktivního stárnutí, realizuje sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením, rozvíjí mezigenerační vzájemnou pomoc a dialog. Ve spolku Jana pracuje jako dobrovolnice a sama vede 35 dobrovolníků, kteří jsou garanti jednotlivých zájmových seniorských komunit jako je Pěvecký sbor „Zpívání pro radost, taneční Country soubor, Filmový klub Aktiv, Fotoklub, Bridž klub, Pétanque klub, Tvořivé dílny, turistický a cyklistický klub, zdravotní cvičení a další. Do těchto komunit zapojuje všechny nové zájemce o aktivní činnost. Spolek má 561 registrovaných členů a dalších cca 600 příznivců. S ročním počtem cca 1100 účastníků je největším neuniverzitním vzdělavatelským spolkem seniorů a zdravotně postižených osob v Jihočeském kraji. Organizuje vzdělávací kurzy, Univerzitu třetího věku, Kulturní a Telekomunikační akademii, Akademii zdraví, poznávací zájezdy a exkurze, Sportovní hry seniorů a velký počet dalších volnočasových aktivit v rámci svých komunit. Spolek provozuje vlastní počítačovou učebnu, ve které realizuje mimo jiné kurzy obsluhy smartphonů. Zcela výjimečné je svým posláním Komunitní poradenské centrum. Všechny akce pořádá spolek pro veřejnost. Ročně se spolkových aktivit zúčastňuje cca 3500 seniorů a zdravotně postižených občanů. Co je na Janě výjimečné? Jana je malá, velká žena. Malá postavou, velká tím, co svou prací dokázala pro druhé. Členové spolku, ale i celá českobudějovická seniorská veřejnost to ví a potvrzuje. Pokud hledáme ŽENU ROKU 2019, měla by to být taková žena jako Jana Hartvichová, která sama jako seniorka nežije, ale jak se jednou vyjádřila, věnuje práci spolek více svého času, než když chodila do zaměstnání. Na svůj zasloužený odpočinek v důchodu dosud čas nenašla. V sídle spolku nebo na seniorské akci jí můžeme zastihnout téměř každý den. Když jí výjimečně několik dnů postrádáme, plní funkci „hlídací babičky“ pro své tři vnoučata, pomáhá svým dětem. Přestože, kromě výše uvedených úspěchů je za ní vidět každodenní obrovský kus práce, se skromností říká: „Bez prima party lidí kolem sebe by se nápady na zapojení seniorů do společnosti nikdy nerealizovaly. Mám štěstí na ochotné spolupracovníky, z nichž se mnozí stali mými přáteli.“ My ostatní v naší seniorské komunitě víme, že máme velké štěstí, že právě Jana Hartvichová nám ukazuje směr, přináší podněty pro naši spolkovou činnost, pro naše udržení se, pro náš růst, sdílení, pro náš aktivní život v důchodu. Jana je pro nás naše sluníčko. Její malá postava je někdy zcela zakryta ve skupině ostatních. Každý však ví, že tam uvnitř skupiny Jana je, protože vyzařuje paprsky radosti, porozumění a dobré nálady do všech stran.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 204

Mirka Šimková

Mirka je pro mě již několik let velkou inspirací a důkazem toho, že i když (ti) život nakládá opravdu těžké zkoušky, dá se i přesto vše zvládat s humorem a dají se vytvořit velké věci. Před deseti lety přišel Mirky manžel o život při autonehodě a ona zůstala se čtyřmi dětmi ve věku 1, 3, 5 a 15 let sama. Navíc tříleté dceři bylo v jejím roce diagnostikováno vážné genetické onemocnění - spinální muskulární atrofie a od osmi let Klárka dýchá za pomoci plicní ventilace. Situace po manželově úmrtí, Mirku a její kolegyni Zuzanu (které zemřela dcera) přivedla na myšlenku vytvořit neziskovou organizaci Plzeňská zastávka – poradnu pro pozůstalé. Poradna pomáhá lidem, které se musí vyrovnat se ztrátou milovaného člena rodiny. Pomáhá rodičům, kteří přišli o své dítě, pomáhá rodinám, která se vyrovnává se ztrátou živitele rodiny nebo maminky. V neposlední řadě i dětem, kteří zůstali bez obou rodičů a to i dospělým. V současné době byla Mirce zjištěna velmi vážná nemoc, ale i přes zdravotní potíže a náročnou péči o nemocnou dceru Mirka dál nezištně pomáhá jako předsedkyně Plzeňské zastávky pozůstalým překonat jejich bolest nad ztrátou milované osoby.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 184

Klára Le Cornu

Singles in Prague je pražský projekt pro seznamování nezadaných lidí. Jedná se o seznamovací večírky v českém a anglickém jazyce pro nezadané ve věku 30+ a 45+ a také seznamku dle požadavků nezadaných. Klára Le Cornu vytvořila lidsky milý projekt, kde se setkávají nezadaní lidé a mají šanci se seznámit s ostatními v hezkém a v bezpečném prostředí. Lidé mají šance na nový životní začátek. Po své zkušennosti, kdy zůstala sama s dvěma malými dětmi, chtěla vytvořit hezčí svět pro ostatní, kteří se ocitli v podobné situaci. Na jejích seznamovacích večírcích se seznamují lidé a vznikají přátelství, známosti, obchodní vztahy, milenecké a partnerské vztahy a už i manželství. Její seznamovací akce přivádějí lidi zpátky do života a aby si začali život zase aspoň trochu užívat a měli úsměv na tváři.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 5

Jana Kovaříková

Jana se již 25 let stará o těžce zdravotně postiženého syna Honzika. Jako pečující matka se věnuje svému koníčku - hasičskému sportu jako rozhodčí. Je velmi aktivní v rámci pořádání akcí pro Jedličkův ústav v Liberci, kde pořádá mnoho aktivit pro handicapované děti. Její aktivity jsou právě v rámci toho, že se snaží handicapované děti zapojovat do normálního života. Spojuje akcemi, které pořádá handicapované deti a "hasičinu" jako takovou, kdy společně s hasiči pravidelně každý rok pořádá akce, kde tyto handicapované děti mají možnost poznávat požární techniku, účastnit se různých soutěží tvořivosti atp. Osobně neumím o Janě více mluvit, myslím že více informací by dokázala říct ona sama. Kromě hasičiny a péče o handicapovaného syna také Jana pracuje v normálním zaměstnání.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 60

Radka Vernerová

Radka je žena, která zakládá první dětský Hospic v ČR, institut, který u nás nemá obdoby a dokáže tomuto nelehkému tématu věnovat veškerou svojí energii při rodičovské dovolené.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 70

Markéta Franke

Markéta spadá do více kategorií - Byznys, Charita i Friend, je prototypem multi-taskingu. Kromě toho, že právě zakládá nový, už teď díky ní úspěšný startup Behavee, pracuje i pro charitu Chance4Children, kterou založil její manžel. Mnoho let pracovala v IT Microsoft, je členkou Minervy21, má úžasné 4 vlastní děti a několik dalších skvělých vlastností. Ve volném čase jezdí na koloběžce anebo třeba spontánně stráví noc v campervanu na břehu Vltavy. Je toho ještě mnohem víc co na ní můžeme obdivovat. Nedávno například musela svůj hodně plný diář přizpůsobit umírajícímu otci (aby toho nebylo málo). Je inspirativní leader, a je s ní radost pracovat.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 41

Jana Farrington

Jana je člověk, který ke každému přistupuje s respektem a důvěrou. Každý pro ni má stejnou hodnotu, nehledě na věk, zdravotní stav, vzdělání, socální status nebo barvu kůže. Tyto vlastnosti jí umožnily, aby před rokem vložila důvěru ve zcela neznámého afrického sirotka, který sdílel svůj příběh na Facebooku. Díky její iniciativě se z tohoto sirotka, žijícího na ulici, stal během pár měsíců třídní učitel v místní základní škole. Tím však její aktivita neskončila a do Ghany se sama vydala, aby zjistila, jak by se dalo nejlépe pomoct přímo na místě. Nakonec ve spolupráci s jednou start-upovou firmou rozjíždí projekt fair trade a eco turismu, respektující autenticitu místa a lidí v něm žijících. Taková forma turismu by měla umožnit nejenom naší euroamerické společnosti seznámit se se stylem života na zapomenutých místech naší planety, ale díky tomu i pomoct místní komunitě v zajištění základních životních potřeb a vzdělání pro budoucí generace.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 28

Karin Bělasová

Ahoj. Jmenuji se Karin před 42 lety jsem se narodila jako zdravé baculaté dítě plné energie s úsměvem na tváři štastným rodičům. Do 4 let nic nenasvedčovalo tomu, že bych měla nějaké zdravotní problémy... Byl krásný prosluněný den já si hrála se svými kamarády, když se mé tělíčko stalo bezvladným neschopným pohybu řeči a vidění... Po té jsem stravila rok a půl po nemocnicích, nemohla jsem se sama najíst, říci svým rodičům jak moc je mám ráda, nevěděla jsem, že mám kamarády a jak se jmenují... Po dlouhém boji jsem se díky skvělé lékařské péči postavila na nohy. Vše vypadalo, že už je to nejhorší za mnou ve škole jsem prospívala nadprůměrně. Dokud se neobjevily první příznaky v podobě epilepsie, migrény a záchvatům, které se objevují 4x do měsíce, které znehybní jednu polovinu mého těla nemohu mluvit a trpím vysokými teplotami v hranici až 41st. Nemohu, proto dělat vše, co zdravý člověk i kdybych se moc snažila. Když mi bylo 29let prodělala jsem další cévní mozkovou příhodu, po které více jak 3roky jsem měla omezené chápaní času, reality a prostorového vnímání. Snažila jsem se ze všech sil abych se znovu mohla zapojit do života v čemž mi pomohli moji přatelé na facebooku, které jsem dříve neznala. Tito dva úžasní panové pan Švec a pan Kroupa oba výtvarníci mě dovedli až k výstavě mých obrazků v naší obci Hat. Než jsem začala znovu malovat nerozeznala jsem barvy a kolečko od čtverce. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu jsem nemohla pracovat, ale měla jsem spoustu volného času tak jsem přemýšlela, co s ním? Povedlo se... Se svými přateli jsme založili projekt dobrovolného sdružení občanů na pomoc seniorům a nemocným dětem pod názvem Pomozte nám vrátit úsměv dětem. V převlečeni za klauny připravujeme dobročinné koncerty, kulturní představení, dětem vozíme drobné dárečky, které dostáváme od hodných lidí,v letošním roce 2018 se nám podařilo vydání Klaunova kalendáře na r.2019 a nyní pracujem s přateli na knížce pro děti. Klaunova abeceda by se měla stat jakousi pomůckou, učebnicí pro děti s DMO dětskou mozkovou obrnou, autismem a j,.mentálním postižení i seniorům, kteří se po mozkových příhodách učí znovu číst a psát.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 3

Barbora Kašíková

Bára je úzasně aktivní a pracovitá žena. V profesním životě se již 10 let stará o celý chod naší neziskovky Občanské sdružení DĚTI BEZ HRANIC, téměr sama organizuje naše tábory pro tisíce dětí ročně, komunikuje s penziony, výchovnými pracovníky i rodiči. Do toho se již několik let sama stará o 2 děti. Ve volném čase je členkou několikanásobných mistryň ČR v lakrosu Tyšunky. Zkrátka Bára práce všeho druhu s nadšením a úsměvem bez hranic!

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 400

Stanislava Bašatová

Stáňa Bašatová založila před 10ti lety spolek Achilleus (www.achilleus.cz) pro děti a dospělé s vrozenou vývojovou vadou pes equinovarus (koňská noha). Je to jediná organizace v ČR svého druhu. Zprostředkovává kvalitní informace nejen o vadě, ale i dalších aspektech spojených s touto diagnózou. Zvyšuje tak pravděpodobnost úspěšnosti léčby nebo dokonce často ovlivní rozhodnutí rodičů o přerušení těhotenství (které je bohužel někdy doporučováno). Tvoří a distribuuje po celé ČR informační materiály o vadě nejen v tištěné podobě, ale i jako ucelené portály např. ponseti.cz, pesequinovarus.cz. Díky článkům a reportážím informuje širokou veřejnost o této vadě a její léčbě. Rodiče i dospělí s vadou mají možnost sdílet své starosti i úspěchy v léčbě ve Facebookové skupině, která má v současnosti přes 1000 členů. Pořádá celorepublikové srazy rodičů a dětí, který jsou jak odborně zaměřené, tak jsou i platformou pro sdílení zkušeností s léčbou přímo mezi rodiči. A to vše dělá zadarmo.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 37

Pavlína Florianová

Pavlínu jsem poznala při dálkovém studiu sociální a charitativní práce na Univerzitě Hradec Králové před 9 lety a navrhuji ji do soutěže v kategorii Charita z mnoha důvodů její činnosti. Ač má sama tělesný hendikep a její život nebyl vždy jednoduchý, je jejím životním posláním pomáhat druhým. Vždy říká, že život není jen naše rodina, kancelář a cesta do práce. Život je mnohem větší a člověk se v něm snadno ztratí. Být neužitečný je děsná nuda. Původním povoláním je ekonom a mnoho let se realizovala na poli zahraničního obchodu. Vždy ale věděla, že komerční oblast není její správná životní cesta. Po narození dvojčat před 13 lety se její cesta definitivně obrátila k pomoci neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti. Rok po narození dětí založila Klub dvojčat a vícerčat Pardubice, kde šest let pořádala pravidelné akce a poradentství pro vícečetné rodiny. Organizovala víkendové pobyty pro rodiny s dvojčaty a vedla několik kurzů, pořádala burzy potřeb pro dvojčata. Poté založila i mateřské centrum a podporovala sociálně slabé rodiny. Pořádala například sbírky pro kojenecký ústav. Nyní využívá své zkušenosti a vzdělání a dlouhodobě pomáhá získat finanční prostředky z různých dotací a grantů právě poskytovatelům sociálních služeb. Na jejím stole vznikaly projekty, které podporují děti, u kterých hrozí odebrání z vlastní rodiny, seniory a osoby s mentálním postižením. Zároveň působí v takových organizacích jako dobrovolník. V posledních letech úzce spolupracuje v různých oblastech se Sdružením Neratov v Orlických horách. Působí tam jako dobrovolník v chráněných dílnách pro mentálně postižené osoby, pomáhá s fundraisingem a projektovým managementem. Zasloužila se o zviditelnění této organizace po celé republice. V současné době je navíc zakládajícím členem Spolku Magdalena, což je nezisková organizace působící v Orlických horách s cílem zachování lidových tradic a zvyků Orlických hor. V minulosti působila jako dobrovolník v týmu jednoho z prezidentských kandidátů a jejím úkolem bylo seznamovat veřejnost s malými regionálními neziskovými organizacemi, které si zaslouží pozornost a podporu. Díky této osvětě se tyto organizace dostaly do povědomí více lidí. Pavlína se snaží pomáhat, jak ji jen její tělesné postižení dovolí. Má sílu o svých bolestech nemluvit, chce pracovat a pomáhat druhým. Vychovává s manželem dvě děti, stará se o dva psy z útulku a čtyři nalezené kočky. Miluje Orlické hory a plánuje se tam odstěhovat z města, chovat slepice a poníky a dál pomáhat potřebným.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 1

Renata Novotná

Pomáhám ve volném čase s charitou lidem bez domova, přispívám oblečením atd., občas pomáhám i ženám, které se dostanou ven z výkonu trestu s klasickým návratem zpět do běžného života a ještě pomáhám opuštěným pejskům - prostě se věnuji dobré věci, na což si vždy najdu čas a vše dělám bezplatně. I proto si myslím, že bych se i já mohla stát Ženou roku, přestože vím, že žen co dělají dobré věci je víc. Ale zkusila jsem se přihlásit a uvidím.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 84

Markéta Švejdová

Markéta je mámou dvou dospělých synů, s mužem vychovává dceru a syna v náhradní rodinné péči. Pracuje jako sociální pracovnice v Národním ústavu duševního zdraví, kde pomáhá hospitalizovaným pacientům. Kromě toho v programu Pride podporuje současné i budoucí náhradní (adoptivní a pěstounské) rodiče. Několik let se s kolegy zapojovala do výzvy Do práce na kole, letos se po dlouhé době poprvé neúčastní: od září začala na FF UK v magisterském programu studovat obor sociální práce, takže se po večerech ještě učí a píše seminární práce. Markéta je důkazem, že v životě se dá zvládnout mnohé, když si člověk dokáže stanovit priority a umí najít štěstí a naplnění v pomoci druhým.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 2

Anna Hille

Nesmírná obětavost, za hranice pochopení, pro svou aktivitu, kterou oceňují lidé v nevýhodných podmínkách (nemoc, postižení), pro ochotu pomáhat v dotační politice, pro šíření dobrého jména v zahraničí, přes působení v OSN (zdraví) s mediky a v univerzitních nemocnicích po celém světě. Kdy osvětlují problematiku očkování (účast Cena EU 2017 vakcinace), pro širokou znalost nemocnic a jejich standarty a potřeby pro pacienty, se schopností najít okamžité řešení v bezvýchodných situací, to přávě potřebuje velké schopnosti týmového hráče, managerství, tmelení organizace a podpora každého, včetně umění vytvořit ekonomicky silné zázemí v neziskovém subjektu, jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Ocenění dopomůže k větším možnostem v práci pro nemocné děti a pro nemocné s civilizačními chorobami, dále teamu lidí, kteří se podílí nebo vypomáhají.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 571

Libuše Pelikánová

Libuška je výjimečnou směsí inteligence, krásy a všeobjímající lásky. Je největším srdcem organizace Fousky z.s., kde pečuje ve dne, v noci o opuštěné a nemocné kočičky. Dala život a šanci tam, kde se zdálo, že není pomoci. Celý svůj život věnovala týraným kočičkám. Každé zvíře, které se jí dostane do rukou rozkvete. Ukazuje nám všem, že svět může být krásnějším místem a že tam, kde je láska jde vše. Obdivujeme její čest, pravdomluvnost, pilnost a profesionalitu. Když něco dělá, stojí to za to. Když je potřeba vstává i v noci, aby dala kočičkám léky. O víkendech někdo odpočívá, Libuška pracuje na tom, aby byly kočičky šťastné. Nejkrásnější na tom všem je, že to dělá zadarmo. Libušce se povedlo přivést mnoho lidí na cestu pomoci potřebným. Své aktivity rozšířila i na pomoc lidem ve finanční nouzi, kteří jsou majiteli zvířat. S každým má soucit a snaží se pomoc. Je to mladá žena, která zachránila stovky kočiček a změnila jejich život i přes cenu vlastního pohodlí. Učí lidi sebelásky, pokory a vděčnosti. Libuška dokazuje, že svět může být lepší stejně tak, jako my lidé. Je to Kočičí anděl na této zemi.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 393

Iva Říhová a Martina Wojtylová Opava

Iva Říhová a Martina Wojtylová Opava jsou kamarádky, které spojuje profese, zájmy a také touha pomáhat, být prospěšné. Společně založily nadační fond La Vida Loca, který spravuje projekt Život v kufříku, jež drží patronát nad novorozenci, o něž rodiče nejeví zájem. Projekt zajišťuje těmto již v porodnici osiřelým dětičkám tzv. vzpomínkové kufříky, v nichž jsou jim schraňovány ty nejdůležitější zprávy, momenty a detaily z doby jejich narození - fotoalba s fotografiemi jak dětí, tak i pečujících sestřiček, památníček se záznamy o miminku, otisky ručiček a nožiček. V kufříku nechybí ani ručně vyráběná hračka, první dudlík atd. Novorozeňátka tak "odcházejí"  z porodnice  vybaveni kufříkem na svou další cestu. Více na www.nflavida.org.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 418

Hana Kadlecová

Hanka je matkou Martínka, který se narodil s Ichtyózou (nadměrné vysychání a odlupování kůže) a společně s manželem zakladatelkou neziskové organizace Spolek Ichtyóza (odkaz www.ichtyoza.cz ). Pomáhají shánět dětem s Ichtyózou speciální krémy, kterých každé dítě spotřebuje cca 7kg za měsíc. Dělají osvěty ve školkách a školách mezi dětmi, kam "Ichtýlci" docházejí, aby s tímto onemocněním seznámili ostatní spolužáky a nedocházelo tak zbytečně k negativním reakcím (a šrámům na duši), které nápadný vzhled pokožky u neobeznámených vyvolává. Ale také pomáhají rodičům a dalším blízkým (kteří tak žijí velmi náročný život) s dostupností informací, rad a zkušeností a pořádají mnoho společenských akcí s tímto tématem. Paní Hanka je pro mě obrovskou inspirací tím, jak je láskyplná, plná vděčnosti, velikým nasazením pro toto své poslání, schopností nalézat cesty, jak pomoci, a to vše s citlivostí, radostí, nadějí, láskou, pokorou a velkou skromností

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 203

Lucie Hrušková

Ráda bych přihlásila do soutěže Žena roku 2019 svou nejlepší přítelkyni Lucii. Již několik let přemýšlím, kde bere tu nekonečnou energii, sílu, lásku pomáhat druhým lidem. Bezjištně a ráda se učí novým věcem, dokonce založila spolek "Motorkáři dětem", kde s přáteli pomáhá rodinám s velmi vážně postiženými dětmi. Účastnili se také projektu Mise nový domov, odvysílaný v televizi. Pravidelně jezdí do centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, kde vozí zdejší nemocné klienty. Již pátým rokem tento spolek vydává kalendář a výtěžek z prodeje kalendáře věnuje rodinám s postiženými dětmi. Rodinám s nemocnými dětmi rozdali již více než půl milionu korun, ale tady jejich pomoc nekončí. Pořádají pro nemocné děti výlety které je alespoň na chvíli vytáhnou ze stereotypu všedního života a ze kterých si odnesou to co jim nikdo nevezme a to jsou zážitky. Dělají svět krásnější pro ty, kteří neměli v životě tolik štěstí jako my.


+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 104

Jana Chvalinová

Ráda bych nominovala svou dceru Janu na Ženu roku v kategorii Pod 30. Jana je neustále plná nápadů. Je to podnikavá žena, která v mnohém inspiruje své okolí. Nepolevuje na práci na sobě a na realizaci svých snů. Ve farmaceutické firmě MSD pracuje v oblasti financí, kde se s úsměvem a zodpovědností stará o švýcarský trh a denně komunikuje v německém a anglickém jazyce. Další vášní je její e-shop www.krasna-maminka.cz. E-shop založila společně s mou druhou dcerou, která provozuje e-shop stejného typu ve Slovinsku. Jejich podnikání se zaměřuje na těhotné a kojící ženy, kterým poskytují krásné oblečení, aby se zákaznice cítily krásné a sebevědomé. Janina ambice je expandovat na německý a rakouský trh. Již během studia se projevila jako velice houževnatá a cílevědomá žena. Vystudovala dvě univerzity, Masarykovu univerzitu a VUT. Mimo náplně své práce také učí v rámci firmy programování pro děti. Má ráda lidi a prezentování, a proto vytvořila pro své kolegy program, kde jim předává své know-how. Jana miluje radost, úsměv, vzdělávání a dobré věci, které pomáhají. Na podzim se chystá podniknout cestu na Bali jako dobrovolník v oblasti enviromentálního vzdělávání. Celou rodinu dokáže potěšit svým zpěvem a hraním na kytaru. V Janě vidím opravdové kouzlo radosti, pozitivní energii, kterou rozdává skrze své projekty dál. Vidím v ní Ženu s velkým srdcem, se zápalem pro život. Věřím, že tento můj malý krok dodá Janě další sílu a motivaci dělat tyto krásné věci.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 215

Karolína Vařáková

Karolínu v pouhých 21 letech, kdy studovala vysokou školu, postihla mozková mrtvice. Doslova z minuty na minutu se jí tak změnil život a přežila bez větších následků jen díky neprodlené pomoci okolí a léčbě, která jí byla poskytnuta u nás ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Tato kapitola jejího života se následně na dlouhé měsíce stala tabu, a to až do chvíle, kdy se rozhodla trauma překonat a začít o onemocnění, které ji postihlo, mluvit. Impuls jí dala naše nesmělá prosba o pomoc se vzdělávacím filmem pro děti, který byl zaměřený právě na mozkovou mrtvici. S Kájou jsme se tak znovu shledali u nás v nemocnici, tentokrát však již ne jako s pacientkou, a pro film natočila výpověď svého příběhu. Během natáčení jsme zjistili, že se jedná o skvělou a moc milou osobu a krátce po filmu jsme jí tak opět kontaktovali s prosbou o účast na besedě. Po dvou úspěšných spolupracích se nám následně Kája ozvala s nabídkou, že by se do těchto osvětových aktivit ráda dlouhodobě zapojila. Od roku 2016 je tak tváří dobrovolnického programu na osvětu a prevenci cévní mozkové příhody. Tento tzv. ambasadorský program v rámci projektu HOBIT vznikl ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Jeho členové především z řad středoškoláků se snaží své vrstevníky i širokou veřejnost vzdělávat o tomto onemocnění. Kája svým příběhem přímo motivovala několik žáků základních a středních škol k zapojení do programu a pro všechny je velkou inspirací. I po několika letech, kdy Karolína úspěšně dokončila vysokou školu, přestěhovala se do jiného města, a získala práci, si vždy najde čas a na nejrůznějších osvětových akcích, které pořádáme, předává lidem otevřeně svůj příběh. Zvlášť důležitá je její přítomnost na vzdělávacích akcích pro děti, které si díky ní uvědomí, že mrtvice může člověka potkat v kterémkoliv věku a je tedy důležité vědět, jak jí předcházet a umět pomoci, pokud se objeví. Děti motivuje ke zdravému životnímu stylu i k tomu, aby byly vnímavější ke svému okolí a nikdy se nebály zavolat 155. I když to pro Karolínu zpočátku nebylo vůbec lehké, našla v sobě dost síly předávat svůj životní příběh dál, inspirovat své okolí a touto nevšední formou také pomoci sobě samé. Za její odvahu a ochotu si jí celý náš tým velice váží. Proto bychom chtěli tuto skvělou mladou dámu představit vám i veřejnosti a dodat elán těm, kteří si prošli či procházejí něčím podobným, jako potkalo Karolínu.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 11

Markéta Ratajská

Nominuji se sama. V září mi bude 31 let. Už pět let se s manželem snažíme o dítě. Mám za sebou 3 potraty a dvě mimoděložní těhotenství. Celkem 5x jsem byla těhotná. Po tom posledním, před třemi týdny, jsem přišla o možnost mít přirozeně děti. Máme šanci, ivf. Zjistila jsem, když jsem ležela v nemocnici po poledni operaci, kdy mi vzali vejcovod, že nikde nejde najít kompletní informace pro ženy, které si prošly něčím podobným. Sice si můžete počíst o tom, jak s takovou ženou mluvit, jak citlivě přistupovat, ale nikde nenajdete upřímnou zpověď ženy, která si podobným kolotočem prošla. Například všude jsem četla, jak je ivf perfektní, skvělé. Já se ho bojím. Bojím se následků na sobě, popřípadě na dětech. Bojím se, že se neúspěch bude opakovat. Ráda bych proto upozornila na tyto příběhy, které se dnes a denně dějí, dějí se více, než dříve. A my ženy, si před zraky veřejnosti hrajeme na hrdinky a doma přepínáme reklamy na plenky a dětské výživy, aby nám to nedrásalo nervy. Brečíme do polštáře, jestli jsme vůbec ještě ženy, polykáme slzy a laskavě hladíme děti v kočárku kamarádky. Všichni mě chválí, jak nastalou situaci beru sportovně, avšak já spíš nevím, jak ji uchopit. Třeba díky soutěži více upozorním na problém, který trápí podle statistik každou třetí ženu.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 4

Martina Meitnerová

Martina je mladá učitelka matematiky a fyziky na Základní škole v Jirkově, která se nachází v sociálně vyloučené lokalitě. Jako jediná v ČR se zabývá vyučovacími metodami - ve výuce fyziky sociálně zvýhodněných žáků. Napsala k tomuto tématu přínosnou práci. Martina má dvě malé děti a je na rodičovské dovolené, přesto pracuje jako manažerka projektu Centra kolegiální podpory - cesta k implementaci APIV. Cílem projektu je vytvoření a podpora prostředí pro přípravu pedagogických pracovníků v rozvoji inkluzivního vzdělávání.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 0

Kateřina Struhová

Když jsem si koupila časopis Žena a Život , našla jsem na stránce soutěž . Řekla jsem si že by to mohlo být zajímavé a zábavné . Už jen proto říct světu svůj kousek života a osobnost jako jsem já . Myslím si že každá žena je každým rokem Žena roku , za to co všechno děláme , prožíváme, objetujeme . Proto bych se chtěla stát i já Ženou roku, ať mužu inspirovat i další ženy . 😉 Jsem maminka Kačka (28let) na mateřské dovolné se 7.měsíční holčičkou Eliškou. Náš každý den je jiný , a ráda bych se podělila o každodenní přiběhy 🙂 . Máme také psa Matese , který se také členem rodiny . Mám úžasného přítele , kterými už po porodu velmi pomáhal , kdy já jsem byla nepoužitelná , ztratila jsem dost krve a po trech měsících se to koněčně dalo to do normalu . Tedka si už užíváme naplno společné rodiné chvíle . 😉

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 149

Elizabeth Hrabicová

Elizabetka je úžasná osůbka. Je velmi empatická, inteligentní a přirozeně pozorná k potřebám bližních, dokáže poznat, kdy se někdo cítí špatně. Je také neskutečně optimistická a veselou povahu jí nesebrala ani nemoc, se kterou se potýká. V maturitním ročníku jí zjistili rakovinu (osteosarkom, stehenní kosti), přesto nepřišla o ambice zvládnout maturitu a vrozenou touhu být tu pro druhé. Rok po maturitě, kdy jí nebylo doporučeno studovat, pomahála Eliz na gymnáziu a byla oporou mladým studentů. Byla pro ně inspirací a důkazem, že je možné mít radost ze života, i když se život nevyvíjí podle plánu a přijdou překážky. To si myslím, že je pro lidi obzvlášť v tomto citlivém věku velmi důležité. Pro mě Eliz představuje skvělou kamarádku, která mě stále ohromuje svojí sílou, obrovskou důvěrou, že vše dobře dopadne a má to svůj smysl, a v neposlední řadě svou laskavostí. I přesto, že má svých starostí nad hlavu, je vždy ochotná vyslechnout a pomoci druhým lidem.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 286

Agáta Ulrichová

Agáta je studentka VŠO a zároveň letuška, která se obdivuhodně vyrovnala s alopecií, při níž postupně přišla o všechny vlasy a ochlupení včetně řas a obočí. Namísto toho, aby se hroutila, začala o své nemoci otevřeně mluvit (např. na loňském ročníku TEDxPragueWomen) a povzbuzovat tak ostatní s touto diagnózou. Navíc navázala spolupráci se salonem Dlouhovláska, který zdarma vyrábí paruky na míru pro onkologicky nemocné a pacienty s alopecií. Díky tomu už několika dívkám zařídila paruku z pravých vlasů, kterou jim rodina nemohla z finančních důvodů dopřát. A vůbec, je to skvělá, milá a strašně obětavá holka.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 180

Jana Najbrtová

Jana založila ve svých 24 letech neziskovou organizaci pečující o duševní a fyzické zdraví seniorů skrze bezplatné aktivity, které jim poskytuje nebo zašťiťuje po celé republice a na Slovensku. V průběhu let dala dohromady přes 70 dobrovolníků, kteří seniorům pravidělně nabízí všemožné cvičení, jazykové a vzdělávací kurzy, pobyty, semináře, workshopy, posezení s psychology, lékaři nebo právníky. Dala dohromady profíky z mnoha oborů s ve své Lektorské Akademii začala školit dobrovolníky své i z jiných organizací pro práci se seniory, aby všude kam přijdou, dostali to nejlepší. Aby lidé, kteří s nimi pracují věděli co se opravdu ve stáří děje na fyzické, mentální, emocionální i duševní úrovni, mohli jim s laskavostí naslouchat a opravdu pomoct. Tento rok k tomu přidala agenturu, která seniorům zajišťuje možnost férového přivýdělku a nabízí jim tak práci modelek, konzultantů, dobrovolníku nebo hlídacích babiček. Svým neskutečně lidským přístupem a obrovským srdcem je inspirací nejen svým vrstevníkům, ale nám všem. Lidé jako je Jana by měli být vidět.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 142

Daria Hvízdalová

V pouhých 25 letech Daria zažila život v Rusku, Finsku a Švédsku, a jen za 4 roky v Česku dosáhla neuvěřitelných úspěchů. Daria založila a vede JHV Solutions, konzultační a vývojový spin-off JHV, českého lídra v průmyslové automatizaci, kterému patří takové projekty, jako robotická hospoda Cyberdog ve spolupráci s Davidem Černým nebo titul EY Technologický podnikatel roku. V jejím spinoffu hledají způsoby, jak automatizovat výrobní procesy rychleji, levněji a efektivněji s použitím nejmodernějších technologií. V rámci oboru Daria také zastřešuje založení prvního regionálního Talentcentra Průmyslu 4.0, vzdělávacího centra pro mládež se zájmem o průmysl a robotiku. V minulosti Daria byla členem GoodAI, známé pražské společnosti, kde budovala AI ekosystém ve střední a východní Evropě prostřednictvím různých aktivit, přednášek, akcí a projektů jak pro výzkum, tak pro podniky - např. General AI Challenge - mezinárodní soutěž s 5 miliony dolarů v cenách. Má za sebou již dvě přednášky na TEDx a byla místním předsedou HLAI 2018, největší světové akademické multi-konference zaměřené na podporu vytváření pokročilé umělé inteligence. Daria absolvovala prestižní mezinárodní magisterský program CEMS a po stáži na belgické pobočce poradenské společnosti McKinsey se vrátila do Česka s jedinečnou kombinací obchodních a technických znalostí. Jejím vedlejším zájmem jsou vzdělávací technologie a propojení základního výzkumu a podnikání, čemuž se věnuje v NF Neuron, české nadaci na podporu vědy. Teď ale má před sebou novou výzvu - kombinaci role matky a všech výše uvedených aktivit.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 5

Klára Dohnalová

Klára vždycky říká, že je Češka s kambodžským srdcem. Slovo byznys nemá ráda, celý jej postavila na slově "projekt". Projektem Pepper Field se snaží pomáhat na druhém konci světa - v Kambodži, kde vykupuje spolu s přítelem od nejmenších farmářů Kampotský pepř za férové ceny. Kampotský pepř je nejlepší pepř světa, který je velmi vzácnou surovinou, jenž byla na 30 let kompletně zničena Rudými Khmery a je ceněným exkluzivním artiklem světových restaurací. Díky složité politické situaci, neznalosti exportních technologií, logistiky a marketingu zůstává tento poklad uvězněn v zemi. Jejím cílem je pomoci všem cca 400 malým farmářům, kteří nedokáží tuto vzácnou komoditu dostat za hranice Kambodži, zajistit jim stabilní zdroj příjmů a postavit tak kambodžskou ekonomiku zpět na vlastní nohy - dlouhodobě a udržitelně. Projekt se letos rozhodla podpořit i česká vláda ve svém rozvojovém programu tak, aby měla celá fair-trade iniciativa co nejhlubší dopad.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 99

Hana Opletal Zahradníková

Velmi rád nominuji svou ženu, a tady Vám sama vysvětlí proč: Upřímně, jsem přesvědčená, že už teď je ve Vašem výběru spousta mnohem úžasnějších žen, které jsou naprosto obdivuhodné v tom, co dělají:) Nicméně i tak - věřím, že to, co dělám, je důležité a kdyby se to mělo dotknout třeba jen jedné redaktorky Ženy a Život, budu moc ráda. Už delší dobu mě trápila problematika fast fashion - rychlé, levné módy, vyráběná za příšerných, nedůstojných, často až otrokářských podmínek. Pak jsem před třemi lety procestovala Kambodžu, kde jsem si své domněnky potvrdila a po návratu "porodila" své první miminko - firmu Sušenka, malý e-shop s férově, lokálně a s láskou šitou módou. Loni jsme se rozrostli na malou rodinu a uvítali malou Zoe, což mou chuť podporovat dobrou věc vůbec neutlumilo, naopak. Je to samozřejmě často náročné, ale dělat věc, ve kterou věříte, je neskutečně naplňující, navíc chci pro svou dcerku lepší svět. Alespoň o ten kousek, který můžu změnit já. Nejen o udržitelnosti, ekologii, ale i zdravém stravování, mateřství a jak si při něm zachovat smysl pro humor i štíhlý pas píšu i na svých sociálních sítích a moc mě baví vzájemná podpora s jinými ženami, maminkami, i jinými generacemi:)

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 472

Eliška Hladová

Eliška Hladová je ženou roku! Poté, co se jí narodila holčička se vzácnou genetickou vadou Treacher Collins syndrom, vzpamatovala se z šoku, začala přemýšlet o tom, jaký mají obecně lidé s „jinou tváří“ těžký život už jen díky „nepřijetí“ společností. A proto Eliška založila pobočný spolek Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., s názvem BE TCS. Získala projekt "Spolu do života", kterým pomáhá jedincům se vzácným onemocněním TCS. Dala si za cíl vybudovat fungující síť rodin s osobami s TCS, které jsou zběhlé v péči a mohou tak předávat potřebné informace, rady, kontakty a další užitečné tipy rodinám, které se ocitnou " na startu" se syndromem. První úspěchy se dostavují. Za necelý rok fungování spolku již 2x přednášela o TCS medikům LF UK, navázala i spolupráci se zahraniční organizací. Neutuchající aktivitou Elišky se BE TCS stal členem mezinárodní organizace Face equality international, díky níž se rýsuje pomoc v péči o děti s TCS lékaři v zahraničí. Ještě není zřejmé proč Eliška je ženou roku 2019? Ona k tomu všemu zvládá náročnou péči o Beátku, od malička ji doslova vypiplala, když lékaři nedávali maličké velké naděje. Je prostě dokonalou mámou, která svojí láskou a úžasnou péčí z Beátky vychovává dokonalou bytost. A Beátka to vrací, jsou jí dnes 3 roky a září z ní štěstí, kvanta pozitivní energie, něha.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 6

Sandra Marková

Od dětství si přála být módní návrhářkou, stala se jí. Snila o tom, že bude jednou oblékat finalistky soutěží krásy, vyšlo jí to hned několikrát. Doufala, že bude jednou natolik úspěšná, aby své modely mohla prodávat pod vlastní značkou Sandra Mark. I tuhle metu si už talentovaná Sandra Marková splnila. A její jméno navíc znají snad všechny budoucí nevěsty, protože sní o tom, prožít svůj den v šatech ze Sandřiny svatební kolekce. A i když se to může zdát jako snový život, je za ním obrovská dřina.

+

Hlasování bylo ukončeno.
Počet hlasů: 3

Barbora Holakovská

Nominuji svojí dceru, která neměla v životě moc štestí a řešila samé problémy. Je silná osobnost a bere vše s nadhledem. Za to jí moc obdivuji, protože její situaci by spoustu lidi nezvládlo.