Průběh soutěže

Soutěž startuje!

Účast v soutěži je zahájena vyplněním soutěžního formuláře, dostupného na adrese http://zenaroku2019.jenprozeny.cz, v souladu s pravidly soutěže. Vyplněním a odesláním tohoto formuláře příslušná osoba souhlasí s podmínkami uvedenými v pravidlech soutěže a zavazuje se je bez výhrad dodržovat.

Přihlášky do soutěže můžete odesílat až do 26. 6. 2019, kdy se nominace uzavřou. V souladu s novým zákonem o ochraně osobních údajů to znamená, že žena, kterou do soutěže nominujete, musí o nominaci vědět, souhlasit s ní a sama nám poslat své foto. Nutnou součástí přihlášky je také stručné zdůvodnění, proč přihlašujete právě ji (anebo sebe).

Nominované vám postupně představíme na www.zenaroku2019.jenprozeny.cz, kde pro ně také budete moci hlasovat, a to od 3. 7. 2019 až do 14. 8. 2019, kdy hlasování ukončíme. Ale pozor – v průběhu soutěže je možné hlasovat jen jednou! Ze soutěže jsou také vyloučeny ženy, které se v minulých ročnících probojovaly do finále soutěže. Stejně jako v předešlých ročnících opět udělíme Cenu sympatie, kterou získá žena s nejvyšším počtem získaných hlasů napříč kategoriemi. Z každé kategorie pak postoupí do samotného finále soutěže tři ženy. Z finalistek následně odborná patnáctičlenná porota, složená ze zástupců sponzorů soutěže a dalších významných osobností, vybere čtyři vítězky Ženy roku 2019.

Pravidla soutěže

Podrobné pravidla soutěže Žena roku 2019 ZDE.

POROTA SOUTĚŽE

Dvanáct žen, které získají během hlasování nejvyšší počet hlasů, se bude ve finále ucházet o přízen této odborné poroty!

Renata Mrázová Vrcholová manažerka

Každý člověk hledá ve svém životě inspiraci. A tou největší jsou vždy příběhy výjimečných lidí. Ženy se často potýkají s nízkým sebevědomím, podceňují se, nedovolí si snít, natož své sny zkusit zrealizovat, a proto je fajn, že podobné soutěže existují – díky nim řada žen získá inspiraci a odvahu.

Jana Kasardová Marketing manager CZ & SK 
Marionnaud Parfumeries

Spousta žen má skvělé nápady, jen nemají dost odvahy nebo sebevědomí 
se projevit. Přitom se často právě ty „nejobyčejnější“ sny a tužby přetvoří v silné, inspirující příběhy.

Margareta Křížová Spolumajitelka advokátní kanceláře CEAG

Je fajn vidět ženy, které žijí skutečný život, řeší podobné situace jako my všechny a musí zvládnout hodně rolí. Ne vždy se vše daří, ne vždy se vyhneme slzám a občas zkrátka chybujeme. Vážím si žen, které to přiznají, protože ty jsou skutečnou inspirací – a díky soutěži ŽaŽ je šance se o nich dozvědět.

Helena Vyhnánková PR & marketing manager Marks & Spencer

Je třeba šířit povědomí o tom, co ženy různého věku v různém postavení dokážou, a dodávat tak odvahu těm ostatním, aby se nebály riskovat.

Zuzana Zbořilová Poradce lifestylových titulů

Ačkoli v soutěži Žena roku 2019 zvítězí „pouze“ čtyři ženy, pro nás jsou už teď vítězkami všechny ženy na světě. Díky příběhům, které pravidelně můžete nacházet na stránkách Ženy a život, chceme čtenářky podpořit v jejich cestě za snem, ať už je jím pracovní kariéra, vedení domácnosti nebo koníček, který se přeměnil v podnikání.

Martina Grygar Březinová Vrcholová manažerka

Myslím si, že příběhy motivují v každé době. Je skvělé, že časopis Žena a život přináší inspiraci nejen díky svým článkům, ale i příběhům reálných žen, které vzejdou ze soutěže. Těším se na letošní finalistky a věřím, že opět osloví a pozitivně ovlivní jak čtenářky, tak čtenáře.

Petra Tesařová Docentka Onkologické kliniky 1. LF UK a VFN

Zamířit reflektor nebo fotoaparát na úžasnou ženu, která je zatím ve stínu, přestože s osobním nasazením, entuziasmem a vytrvalostí pracuje na realizaci své vize, pomáhá potřebným, píše či jinak uskutečňuje svůj sen, znamená najít opravdovou celebritu.

Michelle Losekoot Copywriterka, lektorka, blogerka

Soutěž má obrovský význam už proto, že i ty nejinspirativnější ženy, které znám, se jen málokdy samy pochválí, natož aby na své schopnosti a úspěchy upozorňovaly veřejně. Je tedy milou povinností nás ostatních říkat celému světu, jak jsou tyto ženy úžasné.

Petra Janíčková Lektorka a koučka, majitelka Agender a prezidentka festivalu vsemzenam.cz

Inspirace vyvolává další inspiraci, odvaha podporuje další odvážný čin, vystoupení z komfortní zóny zkvalitňuje život. Být inspirativní či přebírat podněty od jiných je léčivé. Necítíte se pak tam někde uvnitř duše tak osamocena.

Pavel Horyna Vedoucí lékař Medicom Clinic

Myslím, že je třeba neustále poukazovat na ženy, které spojuje obrovské odhodlání jít za svým snem a cílem, přičemž neváhají obětovat pohodlí, svůj čas a čas pro rodinu a čelí překážkám bez jistoty a předem daného úspěchu. A to si žádá ocenění.

Mirela Zukal Majitelka galerie U Zlatého kohouta

Podle mého nezáleží na době. 
O výjimečných ženách a jejich činech 
se má mluvit kdykoliv, aby byly inspirací pro ostatní. Nehledě na to, že pro nominované ženy je povzbuzující, když si někdo jejich práce všímá a cení si jí.

Martin Peleška Ředitel Toyota Central Europe - Czech

Naší společnosti chybí vzory. Vzory chování, hrdinství a silného charakteru. Neobyčejné ženy v této soutěži nám často dodávají odvahu věci změnit, nebát se vystoupit z komfortní zóny a jsou živým důkazem, že i přes všechny překážky můžete dojít k vysněnému cíli.

Tereza Majerová Marketingová ředitelka Dr. Max

My ženy občas potřebujeme popostrčit a mít se kým inspirovat, abychom dokázaly rozvinout veškerý svůj potenciál. Podobné soutěže jsou také důležité proto, abychom si připomněly, že je důležité se navzájem mezi sebou podporovat a pomáhat si, a ne mezi sebou bojovat.

Martina Kemrová Manažerka firemní komunikace 
a tisková mluvčí T -Mobile

Žijeme ve společnosti, která je jako rybářova žena – nic jí není dost. My ženy k sobě býváme velmi přísné a nevidíme, jak úžasné jsme. Podobné soutěže upozorňují na skvělé příslušnice „našeho kmene“, a třeba si i my samy uvědomíme, že na sebe můžeme být hrdé.

Zuzana Bílková Vítězka kategorie Byznys Žena roku 2018

Je důležité čerpat od těch, kterým se daří vytvářet něco smysluplného. Ženám, jejichž práce nebo životní příběh může pozitivně povzbudit a motivovat ostatní, by tedy měla být věnována pozornost. Soutěž pro ně navíc zaručeně bude senzačním zpestřením každodenního úsilí, stejně jako jsem to loni vnímala já.